На розвиток української мови в Херсоні депутати планують виділити 3,5 млн гривень


29 сентября 2017 года.

Депутати Херсонської міської ради розглянуть «Програму розвитку і функціонування української мови у місті Херсоні на 2017-2018 роки». Відповідний проект рішення опублікований на сайті міської ради.

У пояснювальній записці до проекту вказано, що метою Програми є створення належних умов для розвитку і розширення сфери функціонування української мови, виховання шанобливого ставлення до неї, формування патріотизму в громадян України, розширення сфери вживання державної мови, виховання любові, поваги до неї в жителів міста, визначення стратегічних пріоритетів і орієнтирів у подоланні деформації національного мовно-культурного та мовно-інформаційного простору, зміни в місті інформаційного середовища на користь державної мови. Актуальність створення окремої програми пояснюється тим, що «мовне середовище в нашому місті за змістом і формою не стало справді українським».

Документ визначає низку завдань щодо розширення сфери і мотивації вживання української мови. Зокрема, пропонується проводити моніторинги дотримання законодавства про захист прав споживачів і мовного питання при реалізації товарів та наданні послуг на споживчому ринку міста Херсона; недопущення на територію області товарів для споживачів без інформації державною мовою та моніторинг дотримання мовного режиму в навчально-виховному процесі в усіх навчальних закладах.

Планується заміна вивісок, повідомлень, рекламної продукції, розміщеної на території міста на державну мову.

В міському бюджеті будуть виділені кошти на придбання українськомовних книг популярних авторів для міських бібліотек. Також планують українізувати всю інформацію, що надається усно або письмово на транспорті загального користування.

В рамках програми також планується організація на базі середніх шкіл міста курсів з вивчення української мови для представників національних меншин, вимушених переселенців з АР Крим та зі Сходу України, які виявили бажання вивчати українську мову; проведення конкурсу творів серед учнів середніх шкіл з наданням переможцям грошових призів; виплата премій вчителям української мови, чиї учні отримали найкращі результати з ЗНО, а також закупівля підручників для шкіл.

На реалізацію згаданих заходів у 2017-2018 роках планують закласти 3,5 млн гривень, з яких 3 млн - на придбання підручників для шкіл та бібліотек. Більшість інших заходів фінансуватимуться в рамках інших програм або реалізовуватимуться без додаткових коштів.

Іван АНТИПЕНКО, «День»

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости