На Херсонщині вшанували пам'ять жертв геноциду кримськотатарського народу

На Херсонщині вшанували пам'ять жертв геноциду кримськотатарського народу
18 мая 2020 года.

18 травня 1944 року тоталітарний сталінський режим розпочав широкомасштабну операцію з виселення кримськотатарського народу з рідної землі. Близько двохсот тисяч людей стали вигнанцями. Сьогодні тиск на кримських татар окупаційною російською владою продовжується.

Керівництво області біля пам'ятного знака «Жертвам геноциду кримськотатарського народу 1944 року» долучилося до вшанування пам'яті кримських татар, яких було репресовано у сталінські часи. На площі біля меморіалу приспущено Державний прапор України та кримськотатарський національний прапор.

«Ми маємо пам'ятати про геноцид, який був у 1944 році. І робити все можливе для того, щоб повернути контроль над тимчасово окупованою територією АР Крим, аби забезпечити права кримських татар. Зробити все, що потрібно для добробуту кримськотатарського народу в нашій європейській країні», - наголосив голова облдержадміністрації Юрій Гусєв.

Депортація мала катастрофічні наслідки для кримськотатарського народу.

«Цього дня 1944 року усі татари були виселені у степи Середньої Азії та на Урал. І не було родини, де б хтось не загинув. 46,2 % населення померло дорогою до спецпоселення», - зазначив член Меджлісу кримськотатарського народу Абмеджит Сулейманов.

Учасники заходу вшанували хвилиною мовчання жертв депортації та поклали квіти до пам'ятного знака.

Цього ж дня у Генічеському районі, де наразі проживає найбільша кількість кримських татар в області, відбувся автопробіг.

Новости по теме
    Комментарии (0)

    Новости