ІМІ та GfK Ukraine провели дослідження медіаситуації на Херсонщині

ІМІ та GfK Ukraine провели дослідження медіаситуації на Херсонщині
21 апреля 2017 года.

Сьогодні, 21 квітня у конференц-залі «Конгрес» (вул. Я. Мудрого, 7) об 11:00 відбулася презентація дослідження медіаситуації Півдня і Сходу України.

Звідки отримують інформацію мешканці Півдня і Сходу України, чи помічають «джинсу» та пропаганду, якої інформації бракує, а яка в місцевих медіа переважає - про це та інше розповіли експерти Інституту масової інформації та GfK Ukraine. Експерти ІМІ моніторили по дев'ять місцевих ЗМІ (два телеканали, три друкованих та чотири інтернет-видання) у восьми регіонах півдня і сходу України (Дніпро, Запоріжжя, Харків, Одеса, Миколаїв, Херсон, Сєвєродонецьк, Маріуполь та Краматорськ), на предмет, які теми піднімаються у медіа найбільше, як висвітлюється тема АТО, скільки є «джинси», якими джерелам інформації найчастіше користуються журналісти.

У Херсоні до моніторингу були включені телеканали «Скіфія» і «ВТВ плюс», газети «Гривна», «Новий день», «Вгору», а також інтернет-видання «Херсон-онлайн», «Херсонські вісті», «Херсонці» і «Херсонщина за день».

GfK Ukraine досліджували, звідки саме мешканці сходу та півдня України дізнаються новини, які теми їх найбільше цікавлять, а якої інформації бракує у ЗМІ, хто винен у війні на Донбасі та якого зовнішньополітичного курсу має дотримуватись Україна тощо.ЩО ЦІКАВИТЬ ХЕРСОНЦІВ?
Дослідження GfK Ukraine показало, що найважливішою темою для мешканців Херсонської області є державна політика. Нею цікавляться 44% опитаних. На другому місці - охорона здоров'я (38%). Одразу за нею йде погода. Метеорологічні новини постійно читають 35% опитаних. Матеріали про стиль життя і розваги читають 33% мешканців Херсонщини. А тема АТО цікавить 32% опитаних. Місцева політика опинилася на 6-й сходинці рейтингу запитуваності (30%). Найменше шукають локальні новини (села, району, міста) - 24% опитаних.

ПРО ЩО ПИШУТЬ МІСЦЕВІ ЗМІ?
Найпопулярнішою темою херсонських друкованих видань є кримінал, нещасні випадки та надзвичайні події. Цій темі присвячено 19% усіх новин. Варто зазначити, що під час презентації дослідження експерти ІМІ зауважили, що ця тема є найпопулярнішою для ЗМІ в усіх областях України.
Такий самий відсоток інтернет-ЗМІ регіону приділяють економічним та бізнес-новинам. А на телебаченні найпопулярнішими новинами є спортивні. Їх в ефірі підсумкових випусків новин на телеканалах «Скіфія» та «ВТВ+» виявилося 16%.
Місцевій політиці у херсонських новинах приділяють небагато уваги. У друкованій пресі тільки 8% матеріалів стосуються цієї теми, на телебаченні - 7%, а в інтернет-ЗМІ - 15%.
Державна політика також не дуже популярна у місцевих журналістів. У всіх трьох типах ЗМІ їй приділено 5% новин.
Місцеві культурні події висвітлюють більше на телебаченні (11% новин) та в інтернеті (9%), тоді як газети містять тільки 4% такої інформації. Тема шоу-бізнесу взагалі не розкрита на телебаченні та в інтернеті, а в газетах, як правило, розміщена біля телепрограми та займає 2% уваги читача. Невисокий інтерес у місцевих журналістів до питання освіти, громадянського суспільства та конфліктно вразливих груп населення. У друкованих та електронних медіа цим темам приділяють 2-3% новин, а на телебаченні від 5 до 9%.
Майже не приділяють місцеві автори уваги війні на Сході України. 1% новин з цієї теми присутні у газетах та інтернет-медіа, і 2% - на телебаченні.

ЯКОЇ ІНФОРМАЦІЇ НЕ ВИСТАЧАЄ?
Дослідження показали, що мешканцям Херсонської області найбільше бракує матеріалів, у яких би об'єктивно висвітлювались новини місцевого рівня. Так відповіли 17% опитаних. Об'єктивних новин про загальноукраїнські події не вистачає 14% опитаних. Більше хочуть читати про діяльність місцевої влади (10%) та боротьбу з корупцією на місцевому рівні (9%). Ще 7% учасників дослідження зазначили, що їм бракує новин про АТО і все, що пов'язане з війною на сході України. Трохи менше опитаних (6%) відповіли, що місцеві ЗМІ мало уваги приділяють журналістським розслідуванням. І лише 2% зазначили, що їм не вистачає інформації про громадянське суспільство та місцеві волонтерські ініціативи.

ЗАТИШШЯ «ДЖИНСИ»
Рівень замовних матеріалів у херсонських медіа низький, що можна пояснити відносним затишшям у політичному житті регіону. Лідерами за кількістю прихованої реклами залишаються інтернет-ЗМІ, де розцінки на такі матеріали в рази дешевші, ніж на телебаченні, радіо чи в газетах.
3% усіх матеріалів у новинах досліджуваних сайтів мали ознаки замовності. Тоді як у газетах цей показник на рівні 1%. В інтернеті 2% виявилися політичною «джинсою» і 1% комерційною, а в газетах цей показник склав 1 та 0,3% відповідно.
Лідером за кількістю матеріалів, що мають ознаки замовності, став сайт «Херсонці». Найчастіше такі матеріали замовляє народний депутат України від «Блоку Петра Порошенка» Олександр Співаковський. Рівно половина матеріалів з ознаками замовності у місцевих медіа присвячені діяльності цього політика. При цьому у друкованій пресі про нього та його діяльність замовних матеріалів немає. На другому місці - нардеп від «Опозиційного Блоку» Олександр Вілкул. Матеріали про його діяльність і політичні заяви публікують як інтернет-ЗМІ, так і друковані. У газеті «Новий день» матеріали про цього політика виходять у кожному номері, на одному й тому ж місці.
Також замовні матеріали в інтернет-ЗМІ публікують про діяльність секретаря Херсонської міської ради Олену Урсуленко, депутатів від «Опозиційного блоку» та «Блоку Петра Порошенка» у міській раді.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости