Хто збирається побудувати нафтоперевалку у центрі Херсона?

Хто збирається побудувати нафтоперевалку у центрі Херсона?
24 декабря 2021 года.

Другий тиждень депутати херсонської міської ради обговорюють питання дозволу на переобладнання підприємства зі зберігання соняшникової олії на нафтобазу. При чому, резонанс цього питання підігрітий тим фактом, що вказане підприємство знаходиться прямо біля парку Слави, не згасає, а навпаки розігрівається.

Тож, розберемося, що вже відомо.

У понеділок на розгляд депутатської комісії з питань архітектури, містобудування, естетики, реклами та охорони навколишнього середовища Херсонської міськради було винесено було проєкт рішення в якому підприємці пропонують дати їм дозвіл та реконструювати склад олії і зробити там перевалку нафтопродуктів.

Мова йде про земельну ділянку за адресою Червоностуденська, 36в. херсонці бачили ці ємності, біля парку Слави. Будувала їх ще у середині 2000-х компанія Дабл ю Джей Юкрейн. ЛТД.

ділянка

Засновником цієї компанії є кіпрська Дабл ю Джей Венчурз Ентерпрацсіз лімітед. Окрім цього підприємства, компанії належить ПАТ «Херсонський комбінат хлібопродуктів», що знаходиться неподалік. У різні часи у компанії були різні бенефіціари, колись місцевим партнером компанії була не дуже публічна херсонська підприємниця Ірина Барах, яка продала свою долю. До 2021 року сліди кіпрської офшорки та її української доньки губилися у Нідерландах, пізніше у Франції.

Після зміни законодавства, у січні 2021 року стало офіційно відомо, що кінцевим бенефіціаром компанії є підприємець з Жашкова Володимир Коваль. У березні того ж року до складу засновників компанії ввели відомого миколаївського бізнесмена Ростислава Данильченка.

Володимиру Ковалю 52 роки. Він давно займається сільгоспбізнесом. Намагався декілька разів потрапити у політику. У 200 році балотувався до парламенту від Виборчого блоку Держава - Трудовий Союз, у 2014 року від партії Сергія Тігіпка Сильна Україна. У 2015 році від Партії ветеранів Афганістану намагався стати депутатом Жашківської міської ради.

Працював у Київській ОДА.

У 2020 році Володимир Коваль став депутатом Баштечківської сільської ради.

Тобто, його політична кар'єра не видає у ньому серйозного власника великого бізнесу, хоча йому належить, наприклад, 48.13% акцій ПАТ «Херсонський комбінат хлібопродуктів».

Але, політична кар'єра склалася у його доньки Ольги Коваль. У 2019 році вона стала нардепкою від «Слуги народу», пройшовши по списку, де стояла під №58.
 коваль

Секрет її потрапляння до ради простий. Структури Володимира Коваля та Ростислава Данильченка фінансували вибори Володимира Зеленського, про що МОСТу повідомляли топи Херсонського комбінату хлібопродуктів ще навесні 2019 року, і була навіть офіціна проплата на рахунок.

Але, навіть нардепка Ольга Коваль не така відома, як партнер її батька, другий співвласник компанії Ростислав Данильченко. У 2012-2019 рр. - співзасновник та співвласник спільно з Юрієм Кормишкіним та кіпрською Далейла Холдінгз Лімітед ТОВ СП Південна Аграрно-експортна компанія (ПАЕК). З жовтня 2019 р. - власник та генеральний директор групи компаній Золота Нива.

У 2010-2020 рр Ростислав Данильченко був депутатом Миколаївської обласної ради від Партії регіонів, а потім від Нашого краю.

Саме його називають основним власником херсонських компаній.

Чи ведуть вони зараз бізнес по перевалці соняшникової олії у Херсоні - не відомо.

Фінансові показники Дабл ю Джей Юкрейн ЛТД більш ніж скромні.

показатели

Доходи компанії за роками

З цим, ймовірно і пов'язана ідея перепрофілювання підприємства під нафтопродукти.

У 2020 році земельну ділянку, на якій знаходяться ємності для олії передали в оренду херсонському ТОВ Херсонес, засновниками якого є Коваль і Данильченко, а директором Владислав Заболотний. Останній - батько депутата Херсонської міської ради Олексія Заболотного.

А вже 25 серпня 2021 року у списку орендаторів ділянки з'явилося ТОВ Трансшипмент Юг, керівником і засновником якого є мешканець Краматорська Анатолій Румянцев. Цей відомий бізнесмен залишив в інтернеті по собі тільки один слід. У 2017 році через суд УкрСиббанк намагався стягнути з нього борги за кредитом.

Компанію зареєстрували рік тому в офісній будівлі, не вказавши номер офісу та справжню емейл адресу.

єдр

Отже, схоже, що коли справа почала рухатися до перепрофілювання виробництва, це вирішили робити через фірму-пустишку.

Ну і найголовніше. На засіданні депутати обговорювали це питання і депутат Іван Бебко заявив, про цільове призначення землі.

«У відповідності до містобудівної документації на цій земельній ділянці знаходиться виробнича зона, але тільки для харчової промисловості. Якщо мені знову будуть доводити про промислову зону в центрі міста... Ну я не знаю, давайте там ще зверху нафтозавод побудуємо!, - досить різко відповів на всі зауваження депутат.

Але, у кадастровій карті повідомляється, що ділянка виділена для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловостіта для зберігання дизельного пального.

Тобто, хтось вже змінив цільове призначення землі. Цікаво, хто і коли це зробив, якщо депутати про це не знають?

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости