10 березня Кабінет Міністрів України затвердив перший етап розподілу додаткової дотації в обсязі 10,2 млрд грн для 17 обласних бюджетів та 853 бюджетів територіальних громад, які втратили свої податкові надходження через війну. Серед постраждалих громад, які отримають дотації є і громади колишнього Білозерського району.
Про це повідомляють на сторінці видання Білозерка Інфо.
Згідно з розпорядженням КМУ, виділено:
- Білозерській громаді – 20 млн 288,2 тис.грн,
- Дар’ївській громаді – 13 млн 549,9 тис.грн,
- Музиківській громаді – 12 млн 377, 6 тис.грн,
- Чорнобаївській громаді – 6 млн 645, 6 тис.грн,
- Станіславській громаді – 6 млн 590,0 тис.грн.
Депутатка Музиківської сільради Людмила Погрібна зазначила, що для громади це 12 млн грн – суттєве фінансове вливання – половина від запланованого у грудні бюджету – 23 млн 977,5 тис. грн, з яких власні доходи – лише 3 млн 405,9 тис. грн., а все інше – офіційні трансферти:
освітня субвенція (12 млн 828,5 тис. грн),
базова дотація (7 млн 418,7 тис. грн),
додаткова дотація (314,4 тис. грн).
“У зв’язку із війною у кожної з громад в рази зменшились доходи і з’явилася маса “дірок” – викрадене обладнання та транспорт, зруйновані приміщення, борги комунальних підприємств за електроенергію, відсутність громадських укриттів та величезна потреба у додаткових безпекових заходах. Наразі складно спланувати, як саме громади використають дані кошти, адже війна “стерла” громадський контроль, вчасне опублікування проєктів рішень та колегіальність їх прийняття. Сайти громад рясніють рішеннями ще 2021 року”, – зазначили Погрібна.
Можливо, на її думку, громади внесуть зміни до програми соціально-економічного розвитку і передбачать допомогу цивільним мешканцям громад, які були поранені або родичам цивільних мешканців загиблих внаслідок збройної агресії РФ.
“Можливо, в селах, де йдуть постійні обстріли з’являться укриття-зупинки… Або знайдуться кошти на безпекові проєкти у партнерстві з громадськими організаціями…”, – додала депутатка.