Дайджест подій 156 дня війни на Херсонщині

Дайджест подій 156 дня війни на Херсонщині
29 июля

1. В ніч з 28 на 29 липня ЗСУ завдали кілька вдалих ракетно-артелерійських ударів по місцям, де загарбники розмістили боєприпаси. Склади боєприпасів російських окупантів знищені в передмісті Херсона, Чорнобаївці, в Новій Каховці, неподалік від міста Олешки й в селищі Брилівка. Судячи з масштабів детонації боєприпасів, найбільшим з уражених складів був склад в Брилівці. Місцевий залізничний вокзал окупанти зробили одним із важливих для себе логістичних пунктів. Є інформація про пожежі в будинках місцевих мешканців внаслідок детонації.

2. Відділення «А-банку» на Миколаївському шосе в Херсоні припинило своє існування завдяки окупантам. Озброєні росіяни «завітали» до установи та розігнали усіх пенсіонерів, які стояли там в черзі. «А-банк» лишався єдиним українським банком, де містяни ще могли перевести гроші з карток в готівку без комісії. Очевидці повідомляють, що пізніше окупанти винесли все обладнання та готівку з відділень, в тому числі і на вул. Суворова. Діяли вони як звичайні озброєні грабіжники, що знайшли легку наживу. Співробітників банку загарбники відпустили.

3. Понтонний міст, який окупанти навели після руйнування Дар‘ївського мосту, працює лише декілька годин на день. Росіяни щовечора розбирають споруду і ховають в комиші та під основний міст. Зранку вони починають збирати заново і закінчують ближче до обіду. Отже, користуватись мостом можна лише з 13:00 до 17:00. До того ж, окупантський понтон має обмеження по вазі і дуже низьку пропускну здатність. А в Херсоні окупанти викрали пасажирський теплохід, пришвартований на Карантинному острові. Використовують його для переправлення через Дніпро поблизу Антонівського мосту. Місцеві колаборанти в чергове обдурили людей, пообіцявши їм безкоштовну переправу. В реальності переїхати через Дніпро коштує 250 грн в один бік. До того ж, паромною переправою окупанти «катають»і свою техніку, що створює серйозні ризики для місцевих жителів.

4. Літак Ан-124-100-150 державного підприємства "Антонов" назвуть на честь Херсона. Повітряне судно вирішили перейменувати з метою відзначення Дня української державності. Також перейменують ще 9 літаків на честь інших міст-героїв.

5. Педколектив Херсонського навчально-виховного комплексу № 51 офіційно відмовився від співпраці з окупантами. Про це повідомив легітимний директор установи Павло Осьмінін. Цікавості цій ситуації додає те, що повна назва освітньої установи: «Херсонський навчально-виховний комплекс «загальноосвітня школа І ступеня - спеціалізована школа ІІ ступеня - колегіум» №51 ім. Г. О. Потьомкіна Херсонської міської ради». Тобто окупанти отримали від херсонців добрячого облизня, зазнали відчутної поразки на ідеологічному фронті: з ними відмовилася співпрацювати школа, яка носить ім'я російського діяча Потьомкіна.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости