Підконтрольний російським окупантам «тимчасово виконуючий обов’язки губернатора Херсонської області» Володимир Сальдо дав інтерв’ю місцевому прокремлівському медіа «Таврія».
Співробітник пропагандистського телеканалу і Сальдо спілкувалися на «будівельному майданчику», де споруджується «урядовий квартал», з якого нібито почнеться «нове місто» на Арабатській стрілці.
Власне, нічого там не споруджується. Окупанти «віджали» відомий на Херсонщині довгобуд – розташовану в 2,5 кілометрах від села Щасливцеве клініку Володимира Козявкіна на Арабатській стрілці, про що МОСТ писав раніше.
Будівля, яку окупанти видають за “урядовий квартал”, існувала задовго до захоплення росіянами Арабатської стрілки.
Під час інтерв’ю Сальдо, звісно, не згадав, як не згадував і раніше, що на місці «нового міста», з великого рахунку, нічого не збудовано. Було навіть, можна сказати, «будівництво навпаки». Місцеві мешканці розповідали, що в лютому 2023 року незадовго до одного з приїздів на окуповану частину Херсонщини російського віце-прем’єра Марата Хуснулліна зі стін незавершеної будівлі клініки збивали штукатурку та елементи оздоблення, щоб пропагандисти, що приїздили з Хуснулліним, могли зробити «картинку», яка б справила враження, ніби на об’єкті тривають будівельні роботи.
І в сюжетах, на які розділене інтерв’ю, неможна побачити ніяких ознак серйозних будівельних робіт. Хіба що в приміщенні, де спілкувалися Сальдо і співробітник пропагандистського телеканалу, розміщено багато міжкімнатних дверей в упаковці виробника. Зі стелі звисають електричні дроти. І – жодних інших ознак того, що на об’єкті проводяться якісь роботи.
В іншому сюжеті «Таврії» «будівельний майданчик» виглядає більш реалістично, але все одно не справляє враження такого, де роботи ведуться з таким розрахунком, щоб перший корпус «урядового кварталу» був зданий 1 липня 2023 року. Саме цю дату назвали пропагандисти в сюжеті.
На відео можна побачили лише техніку на будмаданчику і процес вивантаження будматеріалів. І немає ніяких інших ознак того, що проводяться якісь саме будівельні роботи.
Скоріше за все, будівельні роботи якщо й ведуться, то дуже повільно, щоб у разі визволення Херсонщини найближчим часом окупанти, тікаючі, змогли вивезти максимальну кількість невикористаних будматеріалів та усього іншого, що вони завезли на «будмайданчик».
Якщо окупація триватиме до 1 липня, то росіяни та їх приспішники або казатимуть, про відтермінування відкриття першого корпусу «урядового кварталу» з міркувань безпеки чи з якихось інших причин, або відкриють якусь «потьомкінську деревню».
В інтерв’ю пропагандистам з «Таврії» Володимир Сальдо казав і про нову дорогу, яка з’єднуватиме Крим з материком, і про намір шалено розвивати туризм на окупованому Росією Азово-Чорноморському узбережжі, і про прогнозований колосальний попит на житло, завдяки якому незабаром розквітнуть приморські території, і про «місто-сад», де «не буде промисловості», а розвиватиметься лише туристична галузь. Казав і про якихось «приватних інвесторів», які начебто готові вкладати гроші в будівництво «нового міста».
Але жодного прізвища інвестора і жодної назви компанії в тому інтерв’ю не було. Скоріше за все, немає ніяких «приватних інвесторів». Як, скоріше за все, у росіян немає ніякого серйозного наміру будувати «нове місто» і дорогу. Бо, крім метушні навколо «віджатого» окупантами довгобуду, на цій території немає ніякої активності. Все інше – байки.
Місцеві мешканці кажуть, що там немає будівництва «з нуля» жодного об’єкта, не прокладаються нові комунікації. Люди кажуть, що не бачили там, де начебто буде «нове місто», ніяких однак геодезичних та інших розвідувальних робіт, які обов’язково передують проектуванню. При тому, що і Сальдо, і російські чиновники казали про начебто вже розроблену концепцію «нового міста».
А пропагандисти, розповідаючи про «наполеонівські плани», змушені час від часу показувати неіснуюче «будівництво урядового кварталу». Де Володимир Сальдо розповідає «байки» про «нову дорогу», «нове місто», «туристичний кластер», про «процвітання разом з Росією». Розповідає про те, чого на Херсонщини ніколи не буде.
Принаймні, точно не буде рід час російської окупації.