Агроколедж у Новій Каховці переводять на російські програми


05 / 07 / 2022

Новокаховський агроколедж Таврійського державного аграрно-технічного університету російська адміністрація хоче перевести на навчання за російськими програмами. З цього приводу 5 липня у закладі провели збори, на які приїхав призначений військовою адміністрацією міста начальник відділу освіти В'ячеслав Рєзніков, повідомляє видання NovaKakhovka City.

Він умовляв працівників писати заяви про згоду на викладання за російськими навчальними програмами.

«Але це практично неможливо, - розповів NovaKahovka.City на правах анонімності один з працівників агроколеджу. - Адже ми завжди набирали абітурієнтів із сіл Херсонської, Миколаївської, Запорізької областей і орієнтувалися на особливості роботи і запити місцевих аграрних підприємств. Зараз на підготовчі курси записалося всього 30 чоловік. Більшість викладачів працюють зі студентами дистанційно. Директор і заступник з адміністративно-господарської роботи виїхали з міста. Готувати заклад до зимового періоду нікому, спеціалісти з обслуговуючого персоналу практично розбіглися».

В'ячеслав Рєзніков обіцяв тим, хто погодиться працювати за новими правилами, видадуть «підйомні» по 10 тисяч російських рублів, а також паспорти РФ.

«Я забрав свої речі і пішов, - каже чоловік. - Не хочу бути колаборантом».

Нагадаємо, Новокаховський агроколедж заснували 5 жовтня 1953-го року в Херсоні як технікум механізації сільського господарства. 1957-го переведений до Нової Каховки. Спочатку розташовувався у будівлі нинішнього міськвиконкому. Потім для нього збудувати окремі корпуси на вул. Горького.

У 1961-му до Нової Каховки прибули 120 студентів-кубинців. До 1992-го технікум підготував 1480 фахівців для 42 країн Азії, Африки та Латинської Америки. Статус агротехнічного коледжу отримав у 1993 році. За своє існування заклад випустив біля 23-ох тисяч спеціалістів сільського господарства. Переважна більшість із них влаштовувалися на роботу в аграрних підприємствах та фермерських господарствах Півдня України.

 

 

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости