Аби перекопати зелені зони на проспекті Ушакова, потрібно залучити або 120 людей з лопатами, або придбати чотири білоруські мотоблоки.
Про це під час засідання виконкому заявила в.о. директора Департаменту міського господарства Олена Мазур.
Тож міська влада вирішила придбати мотоблоки, але так хитро, що навіть соратник Ігоря Колихаєва назвав це незаконною оборудкою.
У проєкті рішення виконкому зазначено, що міське комунальне підприємство (МКП) «Херсонтеплоенерго» та міське комунальне підприємство (МКП) «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства міста Херсона» мали укласти договори з фізичною особою-підприємцем Гребенніковим Євгеном Сергійовичем на придбання дизельних мотоблоків «Белмотор 2060» та здійснити оплату на загальну суму 112,00 тис. грн.
Коже підприємство має купити по 2 одиниці техніки, кожна з яких коштує 28 тис. гривень.
Отримані мотоблоки КП мають передати до комунального підприємства «Парки Херсона» для «подальшого використання у роботі для проведення земляних робіт з благоустрою відповідно до чинного законодавства».
Перед голосуванням за це питання член виконкому В’ячеслав Яременко заявив, що ці дії незаконні та нелогічні.
«Ви знаєте, що даний момент головне комунальне підприємство, підприємство №1, має колосальний дефіцит оборотних коштів. Бо населення стало менше, а ті хто залишилися – не платять. Підприємство має тариф, який затверджує НКРЕКП, який включає в себе певні види діяльності, пов’язані з основною діяльністю. І ми підприємство, яке має дефіцит коштів, і виконує функцію №1 – подачу води та водовідведення, змушуємо купувати ці мотоблоки і передавати їх іншому КП! Чому їх не купує КП «Парки Херсона»? Мало того, що це все незаконно, воно ще й нелогічно, і з третього боку, воно заганяє підприємства у хаос. Не можна це робити – це незаконно. Що ми творимо?», – звернувся він до колег.
Йому парирувала Олена Мазур, яка заявила, що у Водоканалу і Херсонтеплоенерго є кошти, зароблені окремо від ліцензійної діяльності.
«Ми, як керівники підприємств, разом з Романом Степановичем (Підперигорою – МОСТ) знаємо, скільки таких коштів є у цих КП.
Яременко нагадав, що міська рада створила ще минулого року цільові фонди, до яких з бізнесу збирають гроші.
«Чому б за ці кошти не придбати цю техніку?», – запитав він.
За словами мера, місто живе в умовах військового часу. При цьому, він навіщось розповів Яременку про проблеми із посівною та відсутністю кредитів. Але про благодійні фонди нічого не пояснив.
В результаті, члени виконкому 19 голосами за підтримали це питання. Одна людину утрималась, ще одна не голосувала.
І останні деталь. Закупівлю машин з країни, з території якої обстрілюють українські міста, виконком зобов’язав провести у ФОП Гребеннікова Євгена Сергійовича. Чому саме у нього, на виконкомі ніхто не спитав.
Тож доведеться розповісти нам.
Євген Сергійович – старий товариш в.о. директорки Департаменту міського господарства Олен Мазур.
Ще у 2016 році МОСТ писав у журналістському розслідуванні, що через цього ФОПа Олена, працюючи в Інспекції благоустрою, закуповувала побутову техніку та меблі.
При цьому, з Євгеном Олена святкувала Новий рік, а його дружина навіть працювала під керівництвом Мазур.
До речі, ціни на техніку у Євгена вищі за ринкові. Місто придбало їх по 28 тис. гривень за штуку, тоді як в інтернеті вони продаються значно дешевше.
Але це можна скинути на блокаду Херсона та специфічність товару. Навряд вибір таких мотоблоків зараз у Херсоні великий. Тож пан Гребенніков міг просто скористатися ситуацією. Як і Олена Мазур, в принципі.