Аналітики руху "ЧЕСНО" здивувалися декларації Дініса Бердника

Аналітики руху
7 февраля 2018 года.

Депутат Херсонської міськради від "Об'єднання "Самопоміч" Дініс Бердник не задекларував жодної гривні доходу у 2017 році. Він є співзасновником трьох фірм та має недобудований багатоквартирний будинок.

Також, маючи 76 тисяч доларів заощаджень, депутат просив у міського голови пільги на проїзд у громадському транспорті. При цьому дружина депутата відпочиває в Парижі.

Надходження сім'ї Бердника у 6,4 рази менші від прожиткового мінімуму. На 4-х членів сім'ї дохід склав трошки більше 12 тисяч грн. Ці гроші отримала дружина депутата як соцдопомогу по догляду за дитиною.

"Я до 2015 року був приватним підприємцем. Якщо є можливість, то в реєстрах ви можете побачити, що я всі гроші, які заробляв - декларував. І це були великі гроші, я їх частину вклав у проекти, а частина є моїми заощадженнями", - коментує депутат.

Проте, молодий батько міг не вказати власні доходи в декларації. В його профайлі на сайті "Самопомочі" вказано, що він є директором ТОВ "Тарле". Ці ж дані відображені на сайті ЦВК. На сайті YouControl зазначено, що Дініс Бердник дійсно є чинним керівником ТОВ "Тарле", а його доля як засновника підприємства склала 100 тисяч грн.

Окрім того, згідно з декларацією, Дініс Бердник є співзасновником ще двох підприємств - ТОВ "Брок Консалтинг" та ТОВ "Еколайн Інвест". Попри те, що депутат вніс усі підприємства у свою декларацію - жодного доходу від них він не вказав.

"Це є підприємства, в які я вклав гроші і, поки що, вони не повернулись мені доходом, розумієте?", - пояснює депутат.

Також Бердник зазначив, що вже не є засновником фірми "Еколайн Інвест" та не розуміє, чому він ще відображений у реєстрах як засновник.

"Стосовно фірми "Еколайн Інвест", то я не розумію, чому ви мене вважаєте засновником. Я не являюсь засновником уже давно. Я вам кажу як є фактично - не знаю, що там показують реєстри, але до фірми на сьогодні я жодного відношення не маю", - запевняє Бердник.

Ще в грудні 2015 року Дініс Бердник надав міському голові Херсона Володимиру Миколаєнку депутатське звернення, у якому попросив надати йому як депутату міськради проїзні документи на безоплатне користування усіма видами громадського транспорту, окрім таксі. Це попри те, що з 2008 року депутат володіє позашляховиком Toyota RAV 4.

Попри "злиденні" доходи і потреби у безкоштовному проїзді Дініс Бердник є досить щедрою людиною, - згідно з декларацією, він позичив третім особам понад 76 тисяч доларів США. Ще майже 10 тисяч доларів США депутат тримає готівкою.

"Наскільки я там уважно читав, то я не повинен вказувати, кому саме я позичив гроші. Я думаю, що для цього треба у цих людей спитати, чи хочуть вони цього, чи не хочуть. Є такий закон, як захист особистих даних, - зазначає Дініс Бердник, - Я можу вказати, що я позичив гроші, але не маю права вказувати, кому".

Ще одним цікавим об'єктом декларування є багатоквартирний будинок площею понад 790 квадратних метрів, який Дініс Бердник вказав як об'єкт незавершеного будівництва. Очевидно депутат веде ще й будівельний бізнес. А враховуючи той факт, що він є членом депутатської комісії з питань містобудування, архітектури, комунальної власності та регулювання земельних відносин - у депутата може виникнути конфлікт інтересів.

"Оце є якраз підприємство "Тарле", про що ви питали, чому немає доходів. І я вам кажу, що на сьогодні я ще не маю можливості продати там жодної квартири, тому що маю, так би мовити, тиск. Я являюсь опозиційним депутатом до місцевих органів наших. Тому не маю можливості ввести в експлуатацію (будинок - прим. ЧЕСНО). Якби міг це зробити, то вже б навіть дохід отримав і задекларував би його", - переконує депутат.

На питання, чи вкаже у декларації за 2017 рік депутат доходи від продажу, Дініс Бердник дав неоднозначну відповідь:

"Будинок, який є недобудованим зараз, так і залишається недобудованим, і я надіюсь, що зможу це питання вирішити і зможу показати доходи. Я скажу чесно - мене теж за це голова болить і розумію, що є питання "на що депутат живе?". Я кажу, що, слава Богу, мав можливість заробити гроші раніше і на ці гроші зараз існую. А коли здам в експлуатацію будівлю, то обов'язково вкажу ці гроші в декларації і питання всі зникнуть.

Цікавими є і бізнес-партнери Бердника. ТОВ "Брок Консалтинг" він заснував спільно з очільником Херсонської обласної організації партії простих людей Сергія Капліна Андрієм Юферевим. ТОВ "Еколайн Інвест" Дініс Бердник заснував спільно з В'ячеславом Білковським. За даними херсонських ЗМІ, останній у 2002-2006 роках був членом фракції "Партії регіонів" у Херсонській міськраді, а в 2010 році балотувався від "Сильної України" Сергія Тігіпка. На останніх місцевих виборах Білковський балотувався від "Самопомочі", проте в міськраду не пройшов. Проте, в коментарі ЧЕСНО Бердник зазначив. що вийшов із засновників фірми, хоча у реєстрах все ще фігурує.

Дружина депутата Бердника Юлія Треть'якова, попри мізерні доходи, в 2016 році відвідала Париж. Про це свідчать фото з її акаунта в соціальній мережі Facebook.

Михайло Джогола, аналітик кампанії "Стеж за грошима" ЧЕСНО

Теги: бердник
Новости по теме
Комментарии (0)

Новости

шипшина