Львівський активіст-антимобілізатор, якого підозрюють у роботі на Росію, Остап Стахів заявив, що колаборант Кирило Стремоусов був полковником Служби безпеки України.
Про це він заявив вчора під час засідання Національної ради телебачення та радіомовлення, пояснюючи свої звʼязки із вже мертвим херсонським колаборнатом.
“Стремоусов не був організатором [антивакцинаторських акцій у 2020 році], він приїжджав як інші блогери. А потім зʼясувалося, що Стремоусов був працівником Служби безпеки України. В званні полковника. Квартира казьона йому була надана біля Херсона, що засвідчено Службою безпеки у Львівській області, в розмові, яку він отримав, памʼятаєте?”, – розповів Стахів.
Полковніку нікто нє пішет pic.twitter.com/Bc46iZ23Rz
— МОСТ ХЕРСОН (@most_ks_ua) May 24, 2024
Нагадаємо, що Стахів неодноразово приїздив до Стремоусова в Херсон, вони разом проводили антивакцинаторські акції, проводили спільні стріми в соцмережах.
Разом вони та ряд інших проросійських блогерів створювали партію Держава. Але у 2021 році Стахів припинив спільні акції зі Стремоусовим.
Можливо, він дійсно вважав його агентом або співробітником СБУ.
Стремоусов був тісно повʼязаний із рядом працівників херсонських управлінь СБУ та Нацполіції.
Довгий час він виконував завдання вже колишнього заступника начальника УСБУ в Херсонській області Кирила Рудського.
Навесні 2022 року Стремоусов очікувано пішов працювати на росіян. Загинув в автокатастрофі в період евакуації росіян з Херсона.
Будинок в районі Олешок він дійсно мав. Купив він його у 2021 році в селі Солонці.
Нагадаємо, що 39-річний Остап Стахів є лідером антивакцинаторів в Україні. Після повномасштабної агресії він розгорнув антимобілізаційну кампанію і розповідає, як протидіяти ТЦК. У 2021 році Остап Стахів отримав підозру у порушенні ч. 1, 2 ст. 109 ККУ (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади). Суд на два місяці арештував провокатора та призначив заставу у розмірі майже мільйона гривень. Соратники Стахіва зібрали гроші впродовж десяти днів. Згодом суд пом’якшив запобіжний захід, а заставу перерахували для ЗСУ.
Стахів та його адвокати затягували розгляд справи в суді. У квітні 2024 року справу Стахіва, яку слухали у Галицькому райсуді Львова, передали до Печерського суду Києва. Відтак справу почнуть розглядати заново.
Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення на засіданні у четвер, 23 травня, відмовила львівському провокатору та антивакцинатору Остапу Стахіву у реєстрації медіа «Галицькі вісті», «Ідея і чин» від ГО «Народне телебачення» та «Правозахисники» від ГО «Об’єднання правозахисників України». Жоден з семи членів комісії Нацради не проголосував за перереєстрацію газет львівського провокатора.