Звернення прокурора Суворовського району м. Херсона до студентської молоді


28 / 10 / 2014

Студентська молодь є найбільш вразливою категорією населення, яка може підпасти під сепаратиські настрої з боку організацій та осіб, які діють на території країни, діяльність яких спрямована на дестабілізацію ситуації в країні.

Конституцією України зазначено, що територія України, в межах існуючого кордону, є цілісною й недоторканною. Проте, сьогодні в ряді регіонів країни лунають протизаконні заклики до порушення територіальної цілісності нашої держави. Сепаратистські лозунги несуть загрозу для суверенітету України, її єдності, принципу непорушності кордонів. Подібні гасла є джерелом гострих конфліктів у суспільстві та провокують населення на прийняття необдуманих раптових рішень.

Херсонщина - багатонаціональний край, де люди вільно спілкуються кількома мовами та завжди толерантно ставилися один до одного. Доказом цього є мирний шлях проведення акцій, врівноваженість людей, які щодня відстоюють свою позицію на площі Свободи у Херсоні.

Першочерговим обов'язком правоохоронних органів області є насамперед захист прав та свобод громадян, збереження законності в регіоні, запобігання поширенню сепаратистських проявів. Однак найефективніше виконувати поставлені завдання правоохоронцям можна лише у тісній та узгодженій співпраці.

В той же час я закликаю вас проявити активну громадянську позицію та невідкладно інформувати органи прокуратури про факти можливої причетності будь-яких осіб до сепаратистських та інших проявів для вжиття негайних заходів реагування.

Нагадаю, що нещодавно покарання за сепаратистські дії стало значно жорсткішим. У чинному Кримінальному Кодексі України немає статті яка прямо б регулювала відповідальність за сепаратизм. Тому для того щоб кваліфікувати дії пов'язані із сепаратизмом необхідно звернутися до статті 110 КК України «Посягання на територіальну цілісність і недоторканість України». Сепаратизм підлягає кримінальній кваліфікації за статтею 110 КК України, саме тому, що його наслідками є порушення територіальної цілісності і недоторканості території України. Так, статтями 109 та 110 Кримінального кодексу України за посягання та територіальну цілісність України передбачена відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 5 років. Ті ж самі дії, вчинені групою осіб або повторно, караються позбавленням волі на строк від 5 до 10 років, а якщо вони призвели до загибелі людей або інших тяжких наслідків - від 10 до 15 років. Суб'єктом злочину за вказаною статтею є фізична осудна особа, яка досягла 16-ти років.

Сепаратистські лозунги несуть загрозу для суверенітету України, її єдності, принципу непорушності кордонів. Робота органів прокуратури всіх рівнів спрямована виключно на дотримання законності.

Я звертаюся до всіх студентів дотримуйтесь вимог законодавства України, не піддавайтесь різного роду провокаційним закликам, будьте патріотичними та згуртованими. Лише з вашою допомогою правоохоронні органи зможуть зберегти ситуацію в регіоні мирною та стабільною.

У боротьбі за єдність, цілісність України та панування Закону в державі зволікання неприпустиме, а кожен з присутніх має зробити для цього все від нього залежне у ці складні для країни часи.

Я закликаю вас дотримуватися вимог законодавства України, не піддаватися різного роду провокаційним закликам, бути патріотичними та згуртованими, спільними зусиллями розбудовувати єдину, сильну, незалежну Україну.

 

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости