З'явилися пропозиції для органів влади щодо вирішення проблем перетинання кордону між Кримом і Херсонщиною

З'явилися пропозиції для органів влади щодо вирішення проблем перетинання кордону між Кримом і Херсонщиною
25 ноября 2014 года.

Учасники круглого столу в Херсоні виробили пропозиції для органів влади щодо вирішення проблем перетинання громадянами України адміністративного кордону між тимчасово окупованим Кримом і Херсонщиною.

Зокрема вказані пропозиції викладені у прес-релізі, текст якого надісланий прес-службою ГО «Союз вимушених переселенців» у ЗМІ.

Учасники круглого столу «Проблеми перетинання громадянами України адміністративного кордону між тимчасово окупованою територією Автономної Республіки Крим і Херсонською областю» напрацювали пакет пропозицій для органів влади.

Серед них:

- скасування закону України про створення вільної економічної зони «Крим» або внесення змін до нього у частині спрощення для громадян України процедур перетинання адміністративного кордону, визнання кримчан-громадян України резидентами в питаннях стягнення митних і податкових платежів;
- утворення Комітету Верховної Ради України у справах тимчасово окупованих та тимчасово непідконтрольних територій та Міністерства у справах АР Крим там. Севастополя;
- внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо зняття відповідальності з громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території, та внутрішньо переміщених осіб за порушення строків оформлення паспортних документів громадянина України, реєстрації новонароджених дітей, що народилися на території Криму після 1 лютого 2014 року, порушення строків перереєстрації зброї на території Криму, відсутність українського страхового полісу обов'язкового страхування відповідальності власників автомобілів.

Захід організовано Громадською організацією «Союз вимушених переселенців» у рамках проекту «Переселенці з Криму: від діалогу громадськості до міжрегіональної самоорганізації» за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Серед учасників круглого столу - представники Координаційної ради громадських організацій вимушених переселенців з Криму, Центру громадянської просвіти «Альменда», Меджлісу кримськотатарського народу, ГО «Євромайдан-Крим», Херсонського обласного благодійного фонду «Мангуст», ГО «Кримський центр ділового та культурного співробітництва «Український дім», інших організацій внутрішньо переміщених осіб та кримчан, які проживають на території Криму, Постійний Представник Президента України в АР Крим Н. Попович, завідувач відділу з питань тимчасово окупованої території Адміністрації Президента України А. Іванець, керівник Регіонального штабу Херсонської області-заступник начальника Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України Ю.Гаврилова, начальник Управління прикордонного контролю та реєстрації Адміністрації Державної прикордонної служби України О. Жданенко, начальник Азово-Чорноморського регіонального управління ДПС України С. Косік, начальник Херсонського прикордонного загону Д. Ліщинський, начальник Бердянського прикордонного загону Ю. Чернов, заступник начальника Управління Державної міграційної служби України в Херсонській області Д. Іванов, начальник реєстраційної служби Головного управління юстиції в Херсонській області С. Попов, працівники Державної фіскальної служби України.

Голова ГО «Союз вимушених переселенців» М. Подоляка зазначив, що внутрішньо переміщені особи та інші кримчани зіткнулися при перетині адміністративного кордону між автономією та Херсонщиною після анексії Криму Росією з низкою проблем, серед яких - перевезення дітей, домашніх улюбленців, грошей, зброї, антикваріату.

«Необхідно врегулювати ці питання, щоб громадяни України могли без зайвих перешкод переміщатися між різними частинами України. Сподіваюсь, що круглий стіл допоможе це зробити», - сказав він. Лідер «Союзу вимушених переселенців» також запропонував прикордонникам активізувати співпрацю та, зокрема, сприяти утворенню громадських формувань із охорони державного кордону. «Ми готові допомогти прикордонникам навести лад на адміністративному кордоні», - сказав М. Подоляка.

Працівник Адміністрації Президента України А. Іванець подякував громадськості за ініціативу в обговоренні актуальних проблем та відзначив, що в нових екстремальних умовах потрібно вирішити два непростих завдання: зробити адміністративний кордон з Кримом перепоною для проникнення диверсантів та інших підривних елементів, а одночасно зручним місцем для перетинання його законослухняними громадянами України. Співпраця між органами влади та громадськістю у розв'язанні цих проблем може бути корисною, переконаний він.

Постійний Представник Президента України в АР Крим Н. Попович повідомила про діяльність в Херсоні Представництва Президента України в АР Крим, зокрема, про допомогу громадянам, які мають проблеми при перетинанні адміністративного кордону з автономією. Всього з подібною проблематикою зареєстровано 85 звернень. «Через невизначеність ситуації іноді для допомоги потрібен певний час, але допомагаємо», - сказала Н. Попович.

Член Правління ГО «Союз вимушених переселенців» А. Щекун наголосив на вимогах громадськості утворити Міністерство у справах АР Крим та м. Севастополя, яке б системно займалося проблематикою функціонування адміністративного кордону та поверненням Криму загалом.

Член Меджлісу кримськотатарського народу та співголова Комітету захисту прав кримськотатарського народу Е. Барієв, який проживає на тимчасово окупованій території, розповів про те, що російські прикордонники його вже 10 разів затримували на 2-3 години при виїзді з Криму автомобілем. Залізницею він не має змоги виїздити на материк, оскільки його можуть зняти з потяга на російському пункті пропуску.

«Перебуваю в якомусь незрозумілому списку», - сказав Е. Барієв. Він запропонував, щоб у найближчих до Криму селах були відкриті пункти надання адміністративних послуг кримчанам-громадянам України. Е. Барієв також вважає, що закон України про вільну економічну зону «Крим» має бути скасований, оскільки в Криму створюється своєрідний офшор, але він діє не на користь пересічних кримчан, а для перевезення української продукції в Росію.

Начальник Управління прикордонного контролю та реєстрації Адміністрації Держприкордонслужби України полковник О. Жданенко відзначив, що на кордоні з Кримом прикордонники несуть службу в умовах відсутності міждержавного договору щодо його перетинання. «Нам доводиться вчитися діяти в дуже непростих умовах, коли в Криму готують бойовиків для сепаратистських озброєних формувань, і ці люди намагаються проникнути на материкову частину України», - сказав полковник. Він повідомив, що на кордоні з Кримом обладнані сім пропускних пунктів: чотири залізничні та три - автомобільні.

Учасники круглого столу-представники громадянського суспільства підділи гострій критиці постанову Національного банку України № 699 від 3 листопада 2014 року, яка трактує кримчан-громадян України як нерезидентів і відповідно дискримінує їх в частині реалізації їх економічних прав. Керівник служби правового аналізу Представництва Президента України в АР Крим В. Спіжов, що у Представництві Президента готується звернення до Конституційного суду України щодо цієї постанови Нацбанку.

Під час плідної дискусії була обговорена низка інших питань та проблем перетинання кордону з тимчасово окупованою територією: удосконалення нормативно-правової бази України, порушення прав людини та корупції у пунктах пропуску, створення поруч з ними сервісних зон, діяльності центрів надання адміністративних послуг, перевезення дітей, які народилися в Криму після його анексії, виїзду та в'їзду в Крим людей, які перебували у місцях позбавлення волі тощо.

За результатами обговорення на круглому столі була ухвалена резолюція щодо вирішення проблем перетинання громадянами України адміністративного кордону між Кримом та Херсонщиною. ГО «Союз вимушених переселенців» планує найближчим часом направити її органам влади України.

Новости по теме
    Комментарии (0)

    Новости