Журналістів Херсонщини запрошують до участі у тренінгу "Що треба знати про фінансування політичних партій"

Журналістів Херсонщини запрошують до участі у тренінгу
8 сентября 2016 года.

Міжнародна фундація виборчих систем (IFES) запрошує взяти участь у тренінгах "Що треба знати про державне фінансування політичних партій".

У жовтні 2015 року Верховна Рада підтримала закон, який передбачає фінансування політичних партій бюджетним коштом, як початковий крок протидії практиці фактичного існування більшості партій за рахунок коштів впливових «інвесторів», які в результаті вимагають від "утриманців" конкретних політичних і економічних преференцій.

Національну агенцію із запобігання корупції визначено органом відповідальним за розподіл коштів, і НАЗК нещодавно вже прийняла рішення відповідно до якого партія "Народний фронт" отримає 100 545 тис. гривень, 99 087 тис. гривень надійде "Блоку Петра Порошенка", 49 846 тис. гривень - до "Об'єднання "Самопоміч" і 42 840 тис. гривень"Опозиційному блокові". Отримає фінансування із держбюджету і Радикальна партія Олега Ляшка - 33 815 тис. гривень, а"Батьківщина" - 25 793 тис. гривень.

Чому кошти розподіляються саме так та яка роль НАЗКу? Які міжнародні стандарти до фінансування політичних партій та які проблемні моменти в цій сфері в Україні? Які існують обмеження та заборони на пожертви та як журналістам слідкувати та прозорістю використання коштів? Ці та інші питання будуть охоплені під час тренінгів, які відбудуться 18 жовтня у Херсоні.

Для участі у тренінгах необхідно попередньо зареєструватися. Кількість місць обмежена.

З питань участі у тренінгу звертайтеся до Марини Безкоровайної, Старшого Координатора програм із розвитку медіа та громадянського суспільства - [email protected]

Теги: змі
Новости по теме
Комментарии (0)

Новости