Жителі Білозерки внесли свої пропозиції до бюджету селищної ради на 2017 рік


29 июля 2016 года.

27 липня в селі Розлив та селищі Білозерка пройшла вулична акція "Впливай на бюджет твого селища!", яку організував Білозерський "Молодіжний центр регіонального розвитку"  в рамках Громадського партнерства "За прозорі місцеві бюджети!".

Мета акції - підвищення поінформованості та привернення уваги мешканців Білозерки до проблем місцевих бюджетів, а також спонукання місцевої влади до підвищення прозорості бюджетного процесу та участі в ньому громадськості.

Понад 200 громадян прийняли активну участь у акції - охоче брали й читали інформаційні листівки про механізми впливу на формування бюджету, писали свої пропозиції щодо використання бюджетних коштів у 2017 році. Волонтери зібрали більше 50 пропозицій від громадян.

«Ми не очікували такої активності від громадян, навіть побоювалися чи будуть взагалі вони підходити до нашого намету і цікавитися інформацією про використання бюджетних коштів. Адже перед цим на нашому окрузі були вибори депутата у Верховну раду і люди вже трохи інформаційно стомилися, плутали нашу громадську ініціативу з політичними партіями. - ділиться враженнями організатор акції Елла Петренко, голова Білозерського Молодіжного центру регіонального розвитку. - Вулична акція показала, що людей цікавлять питання формування бюджету та його витрачання, проте вони не знають як можна впливати та долучатися до цих процесів. Єдиний відомий для них механізм - через свого депутата, а якщо депутата немає (поїхав на заробітки, як в селі Розлив) або недобросовісно виконує свої обовязки, тоді, на їх думку, і грошей на округ не виділятимуть. Про власні права люди не знають».

Серед найбільш поширених пропозицій білозерців - благоустрій селища (ремонт вуличних доріг, своєчасне прибирання сміття з урн в парках, облаштування пляжу на березі озера, обрізка каштанів по алеї біля пенсійного фонду та райдержадміністрації) , а також боротьба з бездомними собаками, комунальні питання (ремонт центральної каналізації, встановлення сміттєвих баків біля багатоповерхівок).

Мешканців села Розлив турбують питання вуличного освітлення та ремонту доріг в селі (хоча б вулиці Центральної), облаштування дитячого майданчику, ремонт будинку культури та обладнання бібліотеки інтернетом, автобусне сполучення - зупинка є, а рейсові автобуси не заходять.

Паралельно акції, бюджетні пропозиції від жителів селища ще будуть збиратися в режимі он-лайн до 31 липня за цим посиланням: https://goo.gl/qx6cx3

Всі зібрані таким чином пропозиції громадян будуть систематизовані та у формі звернення громадян скеровані до Білозерської селищної ради. Офіційна відповідь селищної ради буде оприлюднена відразу після отримання.

Акція «Впливай на бюджет твого міста!» проводилась одночасно учасниками партнерства «За прозорі місцеві бюджети!» в 17 містах різних регіонів України, в рамках ініціативи «Громадянське суспільство та ЗМІ - за прозорі місцеві бюджети!». Ініціатива виконується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України», Фундацією «Відкрите суспільство» та громадським партнерством «За прозорі місцеві бюджети!», за фінансової підтримки Європейського Союзу та Посольства Фінляндії в Україні. 

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости