Завтра 34 родини переселенців отримають ордери на житло у Херсоні


11 августа 2016 года.

Вже завтра 34 родини (114 осіб) із числа внутрішньо переміщених осіб отримають ордери на поселення у гуртожитку по вулиці Комкова.

Сьогодні міський голова Володимир Миколаєнко перевірив стан відремонтованих приміщень.

Протягом року у Херсоні реалізується проект "Активізація територіальної громади Херсона для подолання проблем внутрішньо переміщених осіб", що фінансується Європейським Союзом спільно із міською владою.

В рамках проекту передбачено ремонт 109 кімнат у чотирьох гуртожитках Херсона. Загальний об'єм фінансування складає 804 тисячі євро, 10% з яких - частка міського бюджету.

На сьогодні 100% готовність має перший об'єкт - гуртожиток по вул.Комкова, 76-Б. Там виконані ремонтні роботи у 40 кімнатах загальною площею 980,1 кв.м.

У кімнатах повністю відновлено підлогу, стіни та стелю, здійснено заміну труб водопроводу і каналізації, системи централізованого опалення, електричної мережі, встановлено лічильники води та електроенергії, металопластикові віконні блоки та металеві кімнатні двері, на кухнях - електроплити, кухонні меблі з мийками та бойлери, в туалетних кімнатах - нові сантехнічні прилади.

"У гуртожитках старого зразка не передбачалися душові кабіни. Згідно проекту вони є, на коджному крилі встановлено по три сучасні душові кабіни та бойлери для гарячої води", - зазначає координатор проекту, начальник управління соціальної політики Херсонської міськради Олена Рузгіс.

Кімнати облаштовано меблями, кількість яких чітко розрахована на кожного члена родини: 1 ліжко, 1 тумбочка та 1 стілець на особу, 1 шафа для одяку, обідній стіл та стільці.

Завтра, окрім ордерів та ключів від нового житла, переселенці отримають також гігієнічні набори першої необхідності, до складу яких входить подушка, ковдра, 1 комплект постільної білизни, махрові рушники різного розміру, предмети особистої гігієни, миючі засоби та посуд.

На ремонт на Комкова Європейський Союз витратив 2,5 млн грн. Частка із міського юджету склада близько півмільйона гривень.

"Ми розуміємо відповідальність за людей, які приїхали до нас із зони АТО та Криму, тому звичайно пільно з ЄС ми доклали необхідних зусиль для того, щоб люди могли почувати себе комфортніше у нашому місті. Умови гарні. За проектом не передбачені пральні машини. Сьогодні я дав доручення координаторам проекту, декілька пральних машин ми встановимо обов'язково", - зазначає Володимир Миколаєнко.

Очільник міста впевнений - після урегулювання ситуації більшість людей зможе повернутися до рідних домівок. Сьогодні ж головна задача міської влади - забезпечити їм комфортні умови життя у Херсоні.

Наступний крок - ремонт гуртожиту по вул.Поповича. Ремонт у всіх чотирьох гуртожитках планують завершити до кінця 2016 року. Кімнати надаються переселенцям безкоштовно та залишаться у власності територіальної громади міста.

Теги: впо, житло
Новости по теме
Комментарии (0)

Новости