Завдяки потужній підтримці, Центр з надання безоплатної первинної правової допомоги у Скадовську збережено

Завдяки потужній підтримці, Центр з надання безоплатної первинної правової допомоги у Скадовську збережено
5 декабря 2016 года.

Закінчився триденний візит на Херсонщину першого заступника директора Координаційного центру з надання правової допомоги Мирослава Лаврінка, який виявився досить успішним, адже мета робочої поїздки була досягнута. Але про все по порядку.

Перший день Мирослава Володимировича на Херсонщині почався із запису програми «Вечірня студія» на ТРК «Скіфія». Потім - прес-конференція, в якій також взяла участь директор Регіонального центру з надання БВПД У Херсонській області Марина Єлисєєва.

Відповідаючи на запитання журналістів, Мирослав Лаврінок пояснив, що таке безоплатна правова допомога, які її види - первинна та вторинна, хто має право на її отримання; куди звертатися для отримання безоплатної вторинної правової допомоги та що треба, аби центр правової допомоги призначив адвоката.

Він зазначив, що по всій Україні сьогодні працює 121 центр з надання безоплатної правової допомоги та понад 420 бюро правової допомоги. У центрах та бюро працює понад 1 тис. штатних юристів, з якими співпрацює близько 2,5 тис. адвокатів, аби надавати послуги безоплатної правової допомоги вчасно та якісно.

«Система БПД забезпечує надання сервісів правової допомоги для громадян, особливо чутливим категоріям, допомагає людям знати більше про їх права та отримувати відповіді на проблемні питання, шукати ці відповіді у правовій площині. Тож, якщо Ви побачили установу з логотипом системи безоплатної правової допомоги, заохочую Вас зайти і дізнатися, які правові послуги Ви тут можете отримати», - зауважив Мирослав Лаврінок.

Марина Єлисєєва розказала представникам ЗМІ про те, як система БПД представлена на Херсонщині - це чотири місцевих центри з надання БВПД: Бериславський, Каховський, Голопристанський, Херсонський та підпорядковані їм 16 бюро правової допомоги. Розповіла керівник Регіонального центру і про послуги, які можуть отримати в них громадяни, а також привела приклади успішних справ херсонських адвокатів, які захищали та представляли інтереси клієнтів цих центрів. Дізнатися про контакти центрів та бюро на Херсонщині можна на сайті Регіонального центру з надання БВПД у Херсонській області тут: http://kherson.legalaid.gov.ua

Суттєвим показником ефективності системи БПД в Україні, на глибоке переконання Мирослава Лаврінка, «є зменшення вдвічі кількості катувань, оскільки це прямо пов´язане з наданням допомоги осудженим особам. Отже, за результатами соціологічних досліджень відомих правозахисників, ми є другими за важливістю і впливовістю факторів, які зменшили кількість застосування катувань або нелюдського поводження».
Що стосується успіхів у цивільних та адміністративних справах, то представник Координаційного центру зазначив: «Ми працюємо над створенням бази WikilegalAid (принцип наповнення як у Вікіпедії). Ми прагнемо зробити допомогу у таких видах справ якомога більш доступною і дешевою. Якщо будуть якісь стандартні ситуації, якісь стандартні відповіді, люди будуть витрачати менше часу на те, щоб отримати відповідь - буде готовий рецепт. Це вже діє».

Говорячи про найближчі перспективи, пан Мирослав зазначив: «Ми плануємо відкрити п´ять ресурсно-комунікаційних платформи, це п´ять центрів підвищення кваліфікації для нашого персоналу та адвокатів, які надають безоплатну правову допомогу. Тому вважаєм це серйозним досягненням. Ми залучили великі кошти донорів, і держава по суті вклалася в цей проект. І, власне, після запуску цих платформ можна говорити про систематичне підвищення кваліфікації. Те, що зараз відбувається, прив´язане до можливості нашої держави, до можливості наших партнерів, донорів».

Крім того, останніми справами, якими можуть пишатися фахівці системи БПД, пан Мирослав вважає відкриття мережі бюро правової допомоги по всій території України: «Більше 420 бюро правової допомоги, які мають дуже широкий спектр послуг, починаючи від первинної правової допомоги, доступу до вторинної правової допомоги і серверів Мін´юсту України до правопросвітницьких заходів та багато іншого».
«Власне, все це, - наголосив гість, - дозволило зробити систему БПД більш доступною для людей».

Не обійшло уваги присутніх і питання можливої ліквідації комунальної установи «Центр з надання безоплатної первинної правової допомоги Скадовської міської ради Скадовського району Херсонської області».
«Ця установа є «ветераном» руху безоплатної правової допомоги, - резюмував Мирослав Лаврінок, - вона працювала ще до набуття чинності Закону України «Про безоплатну правову допомогу», і працівники Центру ще в той час робили речі, на які ми сьогодні орієнтуємося. Тому їх досвід є дуже важливим для нас. Коли ми дізналися, що виноситься питання про ліквідацію, ми не могли стоять осторонь».
Спікери нагадали єдиний телефонний номер системи БПД - 0 800 213 103.

Другий день перебування на Херсонщині виявися не менш напруженим. Зранку поїздка до Скадовська - зустріч з мером міста і депутатами міськради. Потім - прес-конференція з приводу можливої ліквідації комунальної установи «Центр з надання безоплатної первинної правової допомоги Скадовської міської ради Скадовського району Херсонської області», яка зібрала активних представників територіальної громади, правозахисників, партнерів.

По завершенні прес-конференції присутні висловили сподівання, що депутати прислухаються до думки громади та спеціалістів і приймуть виважене рішення, а комунальна установа буде працювати на користь громади у тісній співпраці з міською радою. Так і сталося.

Третій день почався для київського гостя з дуже приємної новини: вже на початок сесії Скадовська міська рада одноголосно зняла з порядку денного розгляд питання щодо ліквідації Центру з надання первинної правової допомоги. До речі, з ранку на сесії зареєструвалися всі 26 депутатів, з часом їх залишилось 24. За словами одного із депутатів, «процес пройшов досить демократично. Свідченням тому були депутати, які визначилися на самому голосуванні і згадували, як їх виборцям допомагали в Центрі».

Саме активна підтримка колег, партнерів і небайдужість громадян, переконало депутатський корпус проголосувати за збереження «ветерана» руху правової допомоги в Україні, як влучно назвав Центр Мирослав Лаврінок. Він подякував депутатам Скадовської міської ради від всієї системи БВПД та спільноти українських правозахисників взятої на себе відповідальності за збереження комунальної установи.
Отже, завдяки потужній підтримці місцевої громади, правозахисників та установ-провайдерів правової допомоги, Центр з надання безоплатної первинної правової допомоги у Скадовську збережено.

Лариса Аболончикова

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости