СБУ завершила розслідування щодо заступниці голови т. зв. виборчої комісії у Борозенській громаді Херсонщини. Її будуть судити.
Про це у Facebook повідомила обласна прокуратура.
Жінці інкримінували колабораціонізм. Вона отримала фейкову посаду за співпрацю з росіянами, яку почала після захоплення Борозенського.
Жінка організовувала агітацію на підтримку так званого референдуму, який був проведений восени 2022 року.
Для цього на території так званої комісії і у громадських місцях розклеювались пропагандистські листівки з символікою Росії.
Також жінка готувала виборчі списки, видавала людям так звані бюлетені, вимагала у них ставити в паперах «потрібні» відмітки і обліковувала учасників референдуму.
Після т. зв. референдуму вона підрахувала результати і передали бюлетені окупаційній адміністрації.
Тепер жінці загрожує до 10 років в’язниці (з конфіскацією майна). Вона перебуває під вартою. Крім цього, суд арештував майно жінки на майже 700 тисяч гривень.
Українські правоохоронці ведуть розслідування щодо людей, які організовували і проводили т. зв. референдум ще з 2022 року, коли правобережна частина Херсонщину була окупована і звільнена.
Ці розслідування ведуться здебільшого у заочній царині, бо фігуранти втекли на лівобережну Херсонщину перед звільненням правобережної.
Але час від часу правоохоронці і затримують тих людей, які організовували та/або проводили так званий референдум і з якихось причин залишились на підконтрольних Україні територіях.
Для них є у Кримінальному кодексі є окрема стаття – 111-1. За п’ятою її частиною можна отримати від 5 до 10 років в’язниці (з додатковими обмеженнями та конфіскацією майна або без такої).
За наявною судовою практикою, фігуранти часто йдуть на угоду зі слідством і отримують мінімальний строк. Або навіть менше нижчої межі.
Підозрювані у причетності до референдуму втікачі на лівий берег мають більше шансів отримати всі 10 років, бо ніяк не беруть участь в судах, де можна, наприклад, висловитись про пом’якшувальні обставини.