Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний змінив правила акредитації журналістів під час воєнного стану.
Зміни до наказу № 73 опубліковані на сайті Міністерства оборони України.
Новації передбачають:
Дозвіл журналістам працювати без супроводу в громадських місцях “жовтих” зон, де може вільно знаходитись цивільне населення. В таких умовах журналісти можуть працювати в межах машруту, який погоджує командувач угруповання військ. Дозвіл отримується протягом трьох днів після подачі відповідної заяви акредитованим журналістом.
Вилучення норми про припинення роботи журналіста на військовому об’єкті, якщо виникає ситуація, що загрожує життю та здоров’ю медійника. Військові часто використовували цю норму для відмови журналістам у доступі до “червоної” зони.
Дозвіл журналістам працювати у “червоних” зонах у супроводі і за клопатанням Міністерства оборони, Генерального штабу, Головнокомандувачем ЗСУ або командувача угруповання військ. Крім цього, після роботи в “червоній” зоні журналіст має надати матеріали на перевірку щодо наявності інформації з обмеженим доступом, погодити їх поширення та оприлюднення з відповідальним посадовцем.
Збільшення строку акредитації з 6 до 12 місяців.
Можливість акредитації блогерів, які зареєструються в якості суб’єкти у сфері онлайн-медіа.
Розширення переліку забороненої для поширення інформації.
Також у наказі зазначено, що військові не несуть відповідальність за безпеку, життя, здоров’я, забезпечення повернення, страхування життя, здоров’я та майна лідерів думок, блогерів тощо.