Закінчено спеціальне досудове розслідування стосовно Німетуллаєва та Колбіна


29 сентября 2016 года.

Закінчено спеціальне досудове розслідування стосовно колишнього голови Генічеської райдержадміністрації Херсонської області Сейтумера Німетуллаєва та екс-командира роти міліції особливого призначення «Беркут» УМВС України в місті Севастополі Сергій Колбін, які своїми діями сприяли посяганню на територіальну цілісність і недоторканність України.

Про це повідомляє Управління зв'язків із громадськістю та ЗМІ Генеральної прокуратури України.

Законом України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» визначено, що Автономна Республіка Крим та місто Севастополь є тимчасово окупованою територією України та її невід'ємною частиною, на яку поширюється дія Конституції та законів України.

Під час досудового розслідування у кримінальних провадженнях встановлено, що колишній голова Генічеської районної державної адміністрації Херсонської області та екс-командир роти міліції особливого призначення «Беркут» Управління МВС України в місті Севастополі, усвідомлюючи положення і вимоги норм чинного законодавства, достовірно знаючи, що проведений 16.03.2014 на тимчасово окупованій території півострова Крим так званий загальнокримський референдум є незаконним, незважаючи на невизнання Україною і світовим співтовариством результатів такого референдуму та подальшу анексію півострова Крим Російською Федерацією, вчинили антиконституційні дії, спрямовані на визначення статусу території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя як суб'єкта Російської Федерації.

У вказаних кримінальних провадженнях закінчено спеціальне досудове розслідування щодо вказаних громадян, один з яких підозрювався у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) КК України, інший - передбаченого ч. 3 ст. 110, ч. 3 ст. 365 (перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу) КК України.

Оскільки існуючі норми закону дозволяють у визначених випадках здійснювати в судах України правосуддя без присутності та участі обвинуваченого, стосовно цих осіб, які обвинувачуються у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України, прокуратурою Херсонської області спрямовані обвинувальні акти до апеляційного суду м. Києва, який визначить підсудність за одним із районних судів м. Києва.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости