Зайві» квадратні метри херсонців додали місцевим громадам майже 17 мільйонів гривень


01 / 09 / 2020

За січень - липень 2020 року громадяни - фізичні особи сплатили до місцевих бюджетів Херсонщини 12,6 млн гривень податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Це на третину або 3,7 млн гривень більше минулорічного показника. Таку інформацію повідомили спеціалісти управління податкового моніторингу Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі

Трійку лідерів очолюють власники нерухомого майна у Херсоні, які перерахували до місцевого бюджету 3,4 млн гривень або майже третину від загальних надходжень плати за «зайві» квадратні метри. Порівняно з минулорічним періодом надходження зросли на 617 тис. гривень податку за майно. Ще 2,4 млн гривень та 1,8 млн гривень додали бюджетам громад Генічеського та Голопристанського районів громадяни - господарі приватних домоволодінь на морських узбережжях.

Нагадаємо: згідно з пп.266.5.1 ПКУ ставки податку для об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, встановлюються рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об'єднаних територіальних громад, що створені згідно з законом та перспективним планом формування територій громад, залежно від місця розташування (зональності) та типів таких об'єктів нерухомості у розмірі, що не перевищує 1,5% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 квадратний метр бази оподаткування.

Так, у 2020 році податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, визначається за 1 квадратний метр нерухомості за максимальною ставкою так: 4723 гривні х 1,5 відсотка = 70,85 гривень. Діючі ставки податку для об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості встановлюються окремим рішенням сільської, селищної, міської ради.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости