Захмарні премії чиновниці з Каховки виплачували за підробними документами

Захмарні премії чиновниці з Каховки виплачували за підробними документами
25 марта

Премію в 60 тисяч гривень у березні 2020 року начальниця управління освіти Каховської міськради Олександра Аркуша отримала на підставі підробного подання. Про це "Новому дню" повідомила секретар міськради Ірина Гончарова.

- Нас зацікавило: на підставі чого Аркуші виплатили таку захмарну премію? З'ясувалось, що вона складалась з двох частин. Тодішній міський голова Андрій Дяченко підписав 2 розпорядження про виплаті їй двох премій по 30 тис. грн кожна: з нагоди 8 березня і за підсумками роботи за місяць. Підставою для преміювання у документах вказане подання начальниці планово-економічного відділу управління освіти. Проте, як вказала вона у своїх поясненнях, жодного подання з цього приводу вона не готувала і на обох цих документах стоять не її підписи. За цим фактом міськрада вже подала звернення про вчинення злочину до поліції і прокуратури, - розповіла вона.

За словами Ірини Гончарової, зараз в управлінні освіти триває службова перевірка. І перші ж її результати вказали на розбазарювання коштів платників податків чиновниками від освіти.

- Вже є висновки експертів з комплексної будівельно-технічної і економічної експертиз щодо проведення робіт з благоустрою території Дитячо-юнацької спортивної школи та школи №1 з облаштуванням полімерного покриття (баскетбольного майданчику) та поточного ремонту підлогового покриття спортивної зали в ДЮСШ. З'ясувалось, що при загальній сумі в 774 тис. грн, використаній на їх проведення, завищення обсягів робіт і вартості становило майже 344 тис. грн, або 44%! Хоча ці гроші можна було направити на інші нагальні потреби - наприклад, на інші ремонти в тій же ДЮСШ. За цими фактами ми теж будемо звертатися до правоохоронців, - пообіцяла Ірина Гончарова.

Як повідомляв "Новий день", начальниця управління освіти Каховської міськради Олександра Аркуша торік отримувала найбільші премії в громаді. За 16 робочих днів у березні 2020 року їй виплатили 60 тис. грн, а в подальшому виплачували додатково 30 тис. грн щомісяця. Стабільно високі премії отримували також ті посадовці, які були особливо наближені до тодішнього міського голови. Причому, виплачували їх за рахунок інших підлеглих, а також освітян і працівників культури, яких під час локдауну минулої весни масово примушували писати заяви про відпустки за власний рахунок. Більшість "любимчиків" ексмера досі залишаються при своїх посадах.

Також чималі кошти минулої весни уходили на сплату бензину для чиновників управління освіти і керівництва Каховки. І це попри те, що під час тодішнього локдауну більшість посадовців працювали дистанційно і особливих потреб у поїздках не існувало.

Олег БАТУРІН.

 

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости