За шість місяців 2020 року в Україні 112 випадків порушень свободи слова

За шість місяців 2020 року в Україні 112 випадків порушень свободи слова
7 июля 2020 года.

За шість місяців 2020 року експерти ІМІ зафіксували в Україні 112 випадків порушень свободи слова. З них 86 стосувалися фізичної агресії проти журналістів. Для порівняння: протягом аналогічного періоду минулого року було зафіксовано 116 випадків порушень свободи слова, і теж переважно це була фізична агресія (88).

Такими є дані щомісячного моніторингу Інституту масової інформації "Барометр свободи слова".

У першому півріччі цього року найбільшу кількість порушень свободи слова було зафіксовано в таких категоріях:

перешкоджання законній журналістській діяльності - 61 (більше, ніж за аналогічний період минулого року, коли було зафіксовано 56 перешкоджань);
побиття - 13 (більше, ніж за аналогічний період минулого року, коли було зафіксовано дев'ять побиттів);
юридичний тиск - 11 (минулого року за такий самий період зафіксовано вісім випадків юртиску);
погрози - дев'ять (менше, ніж за аналогічний період минулого року, коли було зафіксовано 15 випадків погроз).
Крім того, з початку року ІМІ зафіксував сім випадків обмеження доступу до публічної інформації (за аналогічний період минулого року - така сама кількість), чотири випадки кібератак (торік - шість). Також експерти ІМІ зафіксували по три випадки пошкодження майна журналістів та непрямого тиску й один випадок цензури.

Згідно з результатами моніторингу, право журналістів на професію переважно порушували приватні особи, місцева влада, правоохоронці, судова влада, Офіс Президента та інші.

Новизною цьогорічного моніторингу ІМІ стали порушення свободи слова, пов'язані з карантином, який був запроваджений через пандемію коронавірусу. Так, Інститут масової інформації з початку дії обмежень зафіксував 31 порушення свободи слова, пов'язане з карантином. Переважно ці випадки стосувалися недопуску журналістів на сесії місцевої влади, а також нападів на журналістів на ринках, у перукарнях, магазинах під час перевірки дотримання умов карантину.

Загалом порушення свободи слова стались у 19 регіонах України. Традиційно, як показують моніторинги ІМІ, за кількістю таких порушень лідирує Київ з областю (33 випадки). Друге місце за кількістю порушень цього року посіли Дніпропетровщина, Одещина та Херсонщина з 10 випадками в кожній, і третє місце - Полтавщина з дев'ятьма випадками.

Інститут масової інформації проводить щомісячний всеукраїнський моніторинг свободи слова за такими категоріями: фізична агресія, цензура та доступ до інформації, економічний і політичний тиск, юридичний тиск та кіберзлочини проти ЗМІ та журналістів.

Теги: ими, імі
Новости по теме
Комментарии (0)

Новости