За рішенням Верховного суду «комунальний» борг повернуть засновники


15 ноября 2018 года.

За податкові борги перед державою відповідає і засновник, і керівник - таку роботу розпочали спеціалісти управління погашення боргу Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі ще у 2017 році.

Мова йшла про те, що внаслідок доведення до банкрутства комунального підприємства «Н», суд поклав субсидіарну відповідальність у сумі майже 2,6 млн. грн. на Каховську міську раду та орган управління майном - виконавчий комітет Каховської міської ради. Адже, відповідно до законодавчих норм, за податкові борги підприємств відповідальність покладається на їх засновників - фізичних або юридичних осіб, або на органи місцевого самоврядування.

Після тривалих апеляційних оскаржень 18.10.2018 Верховний суд прийняв рішення стягнути солідарно з Каховської міської ради та з Виконавчого комітету Каховської міської ради на користь Комунального підприємства «Н» грошові кошти в сумі 2 565 642,11 гривень. А також залишив без задоволення ухвалу господарського суду Херсонської області від 13.11.2017 та постанову Одеського апеляційного господарського суду від 20.03.2018 у справі № 923/1297/14.

Висновок один: у разі нехтування чинним податковим законодавством України, за накопичення значних боргів по сплаті податків до бюджетів різних рівнів відповідати доведеться своїм майном усім, хто пов'язаний із здійсненням підприємницької діяльності платника - і його керівникам, і засновникам таких боржників.

Теги: каховка
Новости по теме
Комментарии (0)

Новости