З отриманням землі в Каховській громаді щастить лише обраним


4 ноября

В чергах на земельні ділянки тут перебуває більше 3 тисяч осіб.

Поки одні жителі Каховки роками не можуть отримати належні їм за законом земельні ділянки, іншим вдається це зробити без зайвих зусиль. На цю явну несправедливість в міській раді звернули увагу після отримання заяв від громадян на отримання дозволів на розробку проєктів землеустрою щодо відведення одразу 5 земельних ділянок у Малокаховці у власність площею по 0,25 га кожна для "будівництва та обслуговування житла".

- З'ясувалось, що такі дозволи на ці самі земельні ділянки у 2010 і 2015 роках Малокаховська сільрада надала зовсім іншим людям. Проте вони не скористались своїм правом оформити їх собі у власність. Якимось чином другі заявники дізнались, що земельні ділянки досі не оформлені! Здивувало також, що всі заявники ніби під копірку попросили дозволи на ділянки площею 0,25 га кожна. Тоді як інші люди отримують значно менше - приміром, учасникам АТО ми видаємо за результатами жеребкування 0,08 га. І ще й не всі її отримують, - обурилась секретар Каховської міськради Ірина Гончарова.

За словами начальника юридичного відділу міськради Олександра Малишенка, рішення Малокаховської сільради десятирічної давнини залишаються чинними.

- Законом не встановлені терміни, протягом яких люди мусять скористатись своїм правом на розробку проєктів землеустрою і оформити землю у власність. Тож у разі надання подібних дозволів міськрадою іншим людям вони мають право звернутися до суду і скасувати ці рішення міськради, - зауважив він.

- Зараз у Каховській громаді більше 3 тисяч заяв на виділення земельних ділянок. Коли ж рік тому до нас приєднали села, черга зросла на 240 заявників. Причому, деякі заяви подавалися ще в 2008 році, - сказала головна спеціалістка відділу комунального майна та землі Каховської міськради Оксана Гівіряк.

З розподілом земель у Малокаховці останнім часом відбувається взагалі багато чого дивного. Так, на сесії міськради 28 жовтня депутати без жодних пояснень зняли з розгляду кілька проєктів рішень про затвердження проєктів землеустрою щодо відведення тамтешніх ділянок у власність. При тому, що голова постійної депутатської комісії з питань земельних відносин Тетяна Гончарова погодилась з винесенням цих проєктів на пленарне засідання сесії.

Такі казуси трапляються не вперше. Лише протягом цього року міськрада вже знімала з розгляду десятки проєктів рішень з передачі земель у Малокаховці. В усіх випадках - за ініціативи і без жодних пояснень тієї ж Тетяни Гончарової. Така поведінка народних обранців викликала обурення у жителів Малокаховки.

- Тетяну Гончарову вважають "смотрящей" за розподілом земель у Каховській громаді. Тому всі мовчки погоджуються з тим, що вона скаже і бояться сказати їй щось не так. Боїться її навіть міський голова Віталій Немерець. Саме тому у нас можуть виникати ситуації, коли землі розподіляють одночасно двом різним громадянам або ж "обраним". Бо далеко не всі депутати будуть розбиратися в стосах усіх документів. Як скаже Тетяна Гончарова - так і голосуватимуть, - на умовах анонімності "Новому дню" розповів депутат Каховської міськради від провладної партії.

Нагадаємо, що навесні міськрада надала наближеним до "слуг народу" дозволи на розробку проєктів землеустроїв щодо відведення земельних ділянок у власність на території Малокаховки. Серед щасливчиків були: невістка вже згадуваної депутатки від "Батьківщини" Тетяни Гончарової Дар'я Гончарова, чоловік першої заступниці міського голови Галини Гондаревої Олексій та їхня донька Поліна, чоловік депутатки міськради від "Слуги народу" Оксани Радченко Олександр.

Крім того, під час перебування на посаді першого заступника міського голови бізнесмену Руслану Романенку вдалося теж вирішити чимало своїх земельних питань у береговій частині поблизу місцевого дендропарку.

Олег БАТУРІН

 

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости