З 2019 року херсонці мають більше часу на оскарження акта перевірки ДФС


24 января 2019 года.

Головне управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі повідомляє, що з 1 січня 2019 року Законом України від 23.11.2018 № 2628-VIII внесено зміни до Податкового кодексу України (далі - ПКУ) щодо порядку врегулювання спірних питань та прийняття податкових повідомлень - рішень за результатами перевірок платників податків.

Так, відповідно до п.п. 44.7 ст. 44 ПКУ змінено терміни подання платником заперечення до акту перевірки контролюючого органу з п'яти до десяти робочих днів. Також, змінами внесеними до п.56.3 ст. 56 ПКУ, строк адміністративного оскарження податкових повідомлень - рішень складає 10 робочих днів (до внесення змін термін складав 10 календарних днів).

Крім того, збільшено термін протягом якого податкове повідомлення-рішення приймається керівником податкового органу з десяти до п'ятнадцяти робочих днів (п. 86.8 ст. 86 ПКУ).

При цьому слід звернути увагу на те, що передбачені п. 57.3. ст. 57 ПКУ граничні терміни сплати нарахованих контролюючим органом сум грошових зобов'язань не змінилися.

Так, відповідно до цього пункту, у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 п. 54.3 ст. 54 ПКУ, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення - рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу. У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, що настають за днем такого узгодження.

Теги: дфс
Новости по теме
Комментарии (0)

Новости