З 1 січня 2020 року зросли ставки судового збору


2 января 2020 года.

З 1 січня 2020 року, у зв'язку з підвищенням прожиткового мінімуму для працездатних осіб, зросли ставки судового збору.

Відповідно до ст. 7 Закону України «Про державний бюджет України» на 1 січня 2020 прийнято такий прожитковий мінімум для працездатних осіб: з 1 січня 2020 - 2102 гривні; з 1 липня -2197 гривень і з 1 грудня - 2270 гривень.

Судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

У разі подання позову майнового характеру збір розраховується у відсотках від ціни позову. Ціна позову - це грошове вираження майнових вимог позивача. Її треба визначити тільки відносно майнових вимог.

Ставки судового збору відрізняються за категоріями платників (фізичні особи, фізичні особи-підприємці, юридичні особи) та підвищуються у випадку звернення до кожної вищої судової інстанції.

Судовий збір встановлюється: у відсотковому співвідношенні до ціни позову і у фіксованому розмірі (здебільшого, визначаються мінімальний та максимальний можливі розміри).

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости