Питання про те, коли ж починати вчити англійську мову, досить спірне. Дехто думає, що в 5 років ще рано, а інші – що в 40 вже пізно. Але насправді братися до вивчення іноземної не пізно ніколи. Однак, розібравшись із цим, одразу виникає інша перешкода – з чого ж почати? Не потрібно розгублюватися, все не так вже й складно. Та й вартість курсів англійської мови не є непідйомною. Перш за все, потрібно визначити для себе мету – для чого починається навчання англійської. Поставлена мета дозволить не втрачати мотивації. Далі потрібно визначитися, скільки є вільного часу на день – так буде простіше визначитися з форматом навчання і підібрати правильний спосіб. Далі в матеріалі буде розглянуто більше корисних порад про те, з чого почати вчити англійську.
З чого почати навчання англійської?
На перший погляд, відповідь цілком очевидна: зрозуміло, з вивчення алфавіту. Але що потім – починати вчити слова і фрази чи відразу переходити до вивчення правил і граматичних конструкцій? Що буде дійсно важливо під час вивчення нової мови: вивчити спочатку вимову або ж почати з побудови речень?
Багато хто губиться, в тому, з чого почати вчити англійську мову. Особливо ті, хто починає вчити з нуля. Але не варто хвилюватися – і тим, і іншим допоможе спеціально створений алгоритм черговості дій, який радять експерти:
- Алфавіт. Саме те, що має стати основою. Вивчення англійської з нуля означає ознайомлення цієї мови насамперед з алфавітом – вимовою окремих букв. Це означає, що потрібно не тільки проговорювати всі літери, а й прописати правила, якщо в якийсь момент та чи інша буква вимовляється інакше. Ці знання стануть у пригоді набагато пізніше, коли почнеться читання.
- Початковий словниковий запас. Після того як вийшло вивчити як саме вимовляються ті чи інші слова, настав час перейти до практики. Час почати формулювати свій словниковий запас іноземних слів, з яких потім складатимуться речення. Починати краще з найпростіших слів.
- Граматичні правила для початківців. Наступний щабель – це перше знайомство з граматикою. Перш ніж почати практикувати побудову речень, потрібно розібратися, як упорядковувати слова. Експерти не радять одразу забігати далеко вперед – потрібно вчити правила поступово.
- Початкова практика. Багато хто вважає, що практикувати мовлення з самого початку – ще рано. Але це помилкова думка. Насправді що раніше почнеться мовна практика, то швидше можна звикнути до звучання і вимови. Завдяки цьому, потрапивши в англомовне середовище, можна набагато швидше адаптуватися.
Як вивчати англійську самостійно?
Є безліч варіантів з чого починати вивчати англійську мову з нуля. Для цього підійдуть, наприклад:
- самовчителі;
- онлайн-уроки;
- мобільні додатки.
Зрозуміло, тим, хто зважився обійтися без допомоги вчителя, буде не обійтися без додаткових матеріалів:
- Аудіо. Такі записи допоможуть набагато краще сприймати іноземну мову на слух. Можна починати з простеньких коротких записів з дитячими віршиками або пісеньками, поступово переходячи до складніших рівнів, аж до подкастів. Це прекрасна практика аудіювання та вимови.
- Відео. Велика частина сучасних онлайн шкіл пропонують якісний контент у форматі відео, які підійдуть і дітям, і дорослим.
- Письмові вправи. Важливо пам’ятати, що вивчення англійської – це не тільки заучування слів і фраз, а й написання слів вручну. Це допоможе, зокрема, краще засвоїти алфавіт і граматичні конструкції, а також лексику. Адже багато слів в англійській пишуться зовсім не так, як вимовляються.
- Тексти. Це можуть бути невеликі тексти для читання, діалоги тощо. Найголовніше – підібрати матеріал, що відповідає поточному рівню підготовки. Чудовим вибором стане читання вголос. Добре, якщо є текст уже з перекладом. Тоді можна спочатку перекласти все самостійно, а потім виконати перевірку.
Вивчення англійської з викладачем
Не можна не визнати, що навчання в мовній школі в групі або з репетитором набагато ефективніше за самостійне в багатьох сенсах. Наприклад, займаючись з учителем за чітким розкладом, можна регулярно освоювати новий матеріал, поступово підвищуючи свій рівень. Великий плюс, якщо викладачем є носій мови – він зможе пояснити безліч тонкощів, навчити сучасного розмовного сленгу. Також, учитель зможе вчасно опрацювати помилки. Якщо цього не зробити відразу, перевчитися потім стане складніше.
Крім стандартних занять, можна також записатися в розмовний клуб. Тут ті, хто вчить англійську, збираються в групи та розмовляють на задані теми. Можливі помилки виправляються під час бесіди. Вільне спілкування допоможе позбутися мовного бар’єра в майбутньому.
Знаючи тепер, з чого треба почати вивчення англійської, буде набагато легше зробити перший крок у правильному напрямку. В будь-якому випадку дуже важливо знайти відповідного викладача, який зможе прищепити любов до мови, або ж спосіб, який найкращим чином зможе підтримувати мотивацію для отримання результату.