«Вони не зовсім зрозуміли, хто ми»: білорус, який воює у ЗСУ, розповів про захоплення в полон росіян на Херсонщині

«Вони не зовсім зрозуміли, хто ми»: білорус, який воює у ЗСУ, розповів про захоплення в полон росіян на Херсонщині
09 / 06 / 2022

У форсуванні річки Інгулець й операції з просування лінії фронту ще на 9 кілометрів в бік Херсонської області брали участь й бійці полку імені Калиновського, у складі якого воюють добровольці з Республіки Беларусь.

Про це білоруському опозиційному виданню «Наша Ніва» розповів боєць полку Євген Міхасюк.

За його словами, група бійців полку, до складу якої він входив, брала участь у дуже важких боях за звільнення Херсонщини від рашистів. Особливо складну було звільнити одне з сіл для облаштування там опорного пункту українських військ.

«Ми мали важкий шлях - через поле, через річку, ліс, щоб захопити село. По нас вели вогонь танки, САУ та артилерія, ми йшли замінованими ділянками. Ми виконали поставлені завдання, хоч операція була ризикованою. Також у полон потрапили троє росіян», - розповів Євген Міхасюк.

Він також розповів, що в цих боях були з української сторони і загиблі, і поранені. Зокрема, білоруси допомогли переправити у медзаклади трьох важко поранених українців.

Розповідаючи про захоплених полонених, Міхасюк сказав, що росіяни благали воїнів ЗСУ «не бити їх і не розстрілювати». Мабуть, військові окупаційної армії перебували під впливом російської пропаганди, яка колоритно розписує «звірства укронацистів».

«Ми жартували: «Розслабтеся, ми білоруси». Мені здалося, що вони не зовсім зрозуміли, хто ми й навіщо тут. Адже наші шеврони були українськими. Ми намагалися з ними поговорити, але вони були дуже напружені», - каже Міхасюк.

 

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости