Водоканал упіймав депутата облради на брехні


31 / 08 / 2017

Микола Ставицький 22 серпня у фейсбуці повідомив про власне бажання розібратись в питанні «хто знищує річку Вірьовчину міськими нечистотами». Він розповів про те, що особисто виїхав на місце та побачив викид води в річку «з резервної труби очисних споруд, яка повинна залучатись лише в аварійній ситуації, так як основні фільтруючі каскади очисних споруд (зі слів мешканців) знаходяться за комишанським кладовищем».

Не з'ясувавши ситуацію зі спеціалістами та не дочекавшись відповіді на власне звернення на ім'я міського голови, Микола Ставицький зазначив, що «під носом у всього міста знаходиться ще одна екологічна бомба», а також, що «як мінімум чотирьох роки нечистоти мільйонами кубів напряму потрапляють в Вірьовчину».

Керівництво Водоканалу прагне не допустити виникнення хвилювань та побоювань у мешканців міста, тому надає роз'яснення з цього питання.

По-перше. Труба, про яку розповідає Микола Ставицький, є не резервною, а основною. Це головний скидний колектор, за допомогою якого відчищені води потрапляють до водойми. Стічні води колектору повністю відчищені та безпечні. Аналіз якості очистки стічних вод щоденно контролюється атестованою лабораторією Водоканалу та вибірково - лабораторією Державної екологічної інспекції в Херсонській області. Схема розташування скидного колектору, а також точок відбору проб для контролю якості очищення вод (узгоджена головним санлікарем) - додається.

По-друге. Щодо «фільтруючих каскадів очисних споруд» (про які згадував депутат облради).
Насправді «каскади» - це невеликі каскадні ставки, призначені для доочищення очищеної води в природних умовах. На жаль, сьогодні ставки замулені та засмічені. Тому їх залучення в процес відчисти може призвести лише до додаткового засмічення водойми (ріки Вірьовчини).

По-третє. Щодо процесу відчистки стічних вод в Херсоні.
Міські очисні споруди каналізації щодобово очищують більше 50 000 м3 стоків. Стічні води від споживачів (населення і підприємств міста) по колекторам через 17 насосних станцій (60 насосів) потрапляють на очисні споруди. Довжина мереж водовідведення - 295 км.
Далі відбувається двоступенева схема очищення стоків:
1. Механічна: решітки, пісколовки і первинні відстійники (утримують важкі забруднення).
2. Біологічна: очищення води біоорганізмами, життєдіяльність яких підтримується подачею кисню (аеротенки).
Потім - вторинні відстійники, аерація та потрапляння до водойми. На сьогодні процес очистки відбувається згідно технологічних регламентів та є безпечним для навколишнього середовища.

Херсонський Водоканал завжди готовий надати інформацію та роз'яснення з будь яких питань власної діяльності!

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости