Віктор Пелих став академіком: чому це важливо

Віктор Пелих став академіком: чому це важливо
23 ноября 2020 года.

Нещодавно сталася знаменна подія в науковому житті Херсонщини: 15 жовтня 2020 року академіком Національної академії аграрних наук України в галузі зоотехнії було обрано Віктора Григоровича Пелиха - доктора сільськогосподарських наук, професора, заслуженого діяча науки і техніки України, завідувача кафедри технологій переробки та зберігання сільськогосподарської продукції Херсонського державного аграрно-економічного університету, знаного на Херсонщині науковця та громадського діяча.

Як повідомляє газета «Гривна», непересічність цієї події полягає у тому, що за останні сто років Херсонщина знала тільки двох академіків-тваринників, які були вихідцями з наукової школи Асканії-Нова - це учені-селекціонери Михайло Іванов та Леонід Гребень. І ось цього року до академічної когорти долучився Віктор Пелих.

Віктор Григорович відомий в наукових колах як розробник нових прийомів у сфері селекції та генетики свиней, зокрема, тих, що підвищують ефективність програми селекції у свинарстві. Враховуючи специфіку Південного регіону ним було створено систему породно-лінійної гібридизації свиней з використанням спеціальних м'ясних порід.

Академік Пелих користується повагою не тільки серед науковців, але й серед мешканців області, які неодноразово обирали його депутатом Херсонської обласної ради. Повага та авторитет Віктора Григоровича стали підставою для його обрання головою Херсонської обласної ради (2010-2014 рр.).

Зичимо Віктору Григоровича міцного здоров'я та нових наукових звершень на славу рідної Херсонщини!

Михайло Гончар, кандидат педагогічних наук (за матеріалами газети "Гривна")

Теги: пелих
Новости по теме
Комментарии (0)

Новости