Викладачі ХДУ стали учасниками тренінгів від NASA


17 / 07 / 2020

Троє викладачів Херсонського державного університету факультету біології, географії та екології Ігор Пилипенко, Дар'я Мальчикова та Роман Молікевич у рамках інформальної освіти під час карантину стали учасниками тренінгів від NASA, які були спрямовані на огляд програм дистанційного зондування Землі для потреб сільського господарства.

NASA пропонує численні навчальні програми і тренінги, які є безкоштовними і доступними для кожного. Людина, яка має певну англомовну підготовку і базові знання з природничих наук, може вільно долучатися до подібного навчання. Перед початком треба пройти тестування, яке засвідчує готовність учасника програми до темпу навчання.

«Людина, маючи базову підготовку у галузі наук про Землю, географію, може безперешкодно пройти дане тестування. Це попереднє опитування засвідчує, що науковець є обізнаним у даній сфері і може засвоювати запропоновану програму у необхідному темпі», - прокоментувала докториня географічних наук, професорка Дар'я Мальчикова.

Заняття проводились щовівторка протягом чотирьох тижнів. Під час навчання учасники виконували домашнє завдання і проходили контрольні тести. Запропоновані двочасові вебінари і самостійне опанування навчальних матеріалів дали можливість науковцям поглибити свої знання та навички стосовно сучасних методів, методик, технік дистанційного зондування для потреб сільського господарства.

«З моменту запуску першої місії NASA Landsat у 1972 році супутникові знімки використовувались для глобального моніторингу сільського господарства. Незважаючи на те, що супутникове спостереження за Землею розпочалося з моніторингу, лише останніми роками дистанційне зондування для потреб сільського господарства відчуло пожвавлення у космічних агентств, національних міністерств та глобальних ініціатив. У Херсонському державному університеті на освітніх програмах «Географія» та «Науки про Землю» викладається спеціалізований курс «Дистанційне зондування Землі». Саме для того, щоб підвищити свої професійні знання в цьому напрямку і запропонувати здобувачам сучасну навчальну інформацію, ми долучились до тренінгів», - розповіла Дар'я Мальчикова.

По закінченню навчання кожен учасник отримав відповідний сертифікат, який підтверджує здобуту підготовку щодо використання даних дистанційного зондування для моніторингу сільського господарства.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости