Військовий полігон “Ягорлик” почав своє функціонування на Херсонщині. На сьогодні він є найбільшим в Україні. Полігон призначений для стрільб з усієї наявної номенклатури озброєння української армії, а також випробування перспективної зброї великої дальності ураження. З робочих місць полігону може здійснюватися управління авіацією й ведення протиповітряного бою сучасними технічними засобами, які є на озброєнні українського війська, серед іншого й іноземного виробництва.
Про це повідомляють у Генеральному штабі ЗСУ.
Зазначається, що пошуки місця нового полігону розпочалися через окупацію Криму. На півострові до 2014 року Збройні сили використовували випробувальний майданчик Державного науково-випробувального центру “Чауда”.
“Подальший розвиток систем озброєння вимагав необхідності створення нового полігону, де підрозділи зенітних ракетних військ могли тренуватися у веденні протиповітряного бою, проводити пуски зенітних керованих ракет, випробувати перспективну зброю великої дальності, таку як протикорабельний комплекс “Нептун” чи реактивна система залпового вогню “Вільха”, – йдеться в повідомленні.
Предметна робота зі створення полігону “Ягорлик” розпочалася у Генеральному штабі ЗС України в 2018 році – тривали пошуки місця, яке задовольняло б потреби і відповідало вимогам, проводилися численні переговори з профільним відомствами та органами місцевої влади. Втілювати проект почали наприкінці 2019 року.
“Весь час, поки йшло будівництво полігону, він вже використовувався за призначенням, хоч і з деякими обмеженнями. Цього вимагали невідкладні потреби Збройних Сил. Зараз основні роботи з облаштування завершені і Державний випробувальний полігон “Ягорлик” на Херсонщині запрацював на повну силу. За станом оснащення це один з найсучасніших полігонів Європи. Площа майданчика становить близько 3,7 тис. га. Водночас, робота з вдосконалення інфраструктури буде продовжуватися далі”, – повідомив заступник начальника Генерального штабу Збройних Сил України генерал-лейтенант Радіон Тимошенко.
На полігоні обладнано пункт управління, модуль розвідувально-інформаційного центру, подвійний модуль навчального корпусу, ангари, технічні та складські приміщення тощо. Для навчання створені класи, що оснащені мультимедійними засобами. Також працюють сонячна електростанція та артезіанська свердловина.