Війська рф вже вивезли з нових окупованих територій до Криму до 500 тисяч тонн зерна, – Мінагрополітики

Війська рф вже вивезли з нових окупованих територій до Криму до 500 тисяч тонн зерна, – Мінагрополітики
10 мая

З початку повномасштабного вторгнення в Україну російські загарбники вивезли з нових окупованих територій до Криму близько 400-500 тисяч тонн зерна, внаслідок чого втрати українських аграріїв сягають щонайменше $125 млн. Практично всі судна, які йдуть із Севастополя, завантажені краденим українським зерном. Цей незаконний бізнес курується спецслужбами та військовими країни-агресора.

Про це повідомив міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський на брифінгу.

«Ми бачимо, що десь 400-500 тисяч тонн зерна вони організовано відправляють в напрямку Криму. Це великий бізнес, який курують люди вищого рівня: працівники спецслужб країни-агресора, військові і різноманітні аферисти, яким такий бізнес по життю підходить», - сказав Сольський.

Він зазначив, що у Криму 1 тонна краденого українського зерна коштує $250-300 і тому втрати українських аграріїв сягають щонайменше $125 млн. При цьому окупанти налагодили канали вивозу цього зерна через порт Севастополя.

«Вони налагоджують канали з завантажень кораблів через Севастополь. На нашу думку, практично всі кораблі, які йдуть із зерном з Севастополя, - це кораблі з краденим українським зерном. Адже немає ніякого розумного логістичного підходу, щоб переміщувати зерно з континентальної частини росії і вантажити через Севастополь, якщо це можна робити ближче, через російські порти», - наголосив міністр.

За його словами, на сьогодні є розуміння, які локальні трейдери та представники російського ринку цим займаються. Відповідна інформація передається у правоохоронні органи. Прокуратура всі ці факти реєструє.

МЗС України працює над тим, щоб за допомогою наших західних партнерів це зерно було оперативно арештоване та конфісковане, додав Сольский.

Як повідомлялось, турецька влада продовжує приймати судна, завантажені зерном в окупованому росією Криму, незважаючи на те, що наразі неможливо чітко встановити його походження. Не виключено, що його вивезли з нових окупованих територій Херсонської та Запорізької областей України.

 

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости