У Національному музеї народної архітектури та побуту України відтворили вітряк з села Олександрівка Білозерського району Херсонської області. Над відновленням працювали компанія з виробництва меблів de House та студія дизайну інтерєру loft buro.
На сторінці у Facebook виробника меблів розповіли, як працювали над проєктом.
Роботи над реконструкцією споруди велися просто неба, у полі, під дощем та у мороз. Майстри використовували мінімум сучасного обладнання.
“Тільки механізми для роботи. Все інше — як колись. Ми добирали відтінки деревини, вивчали старі фото та інші вітряки. І тепер він знову стоїть, як живий, ніби ніколи не зникав”, – зазначили у дописі.




За інформацією de House, кожна деталь робилась власноруч майстрами ручними інструментами з використанням верстатів. Завдяки цьому виготовили понад 40 кубів деревини.
“Дуб, що висихав природним способом, осика для даху, ручна обробка кожної деталі. Головне було не просто збудувати, а повернути вітряку його справжню історію”, – йдеться у публікації.




Майстри не маючи детальних креслень, а лише за допомоги архівних фото відновлювали кожну деталь за схемами 70-х років.
“Ми знали, що буде непросто. Довелося продумувати все з нуля, шукати автентичні матеріали, адаптувати рішення прямо на місці. Але саме такі виклики й роблять проєкти унікальними”, – додали у повідомленні.




Відомо, що 18 травня 2024 року у Музеї просто неба в Пирогові у Міжнародний день музеїв відкрили 100-річний вітряк з Олександрівки на Херсонщині.
Від початку повномасштабного вторгнення внаслідок російської збройної агресії на території Херсонської області було зруйновано або пошкоджено 86 пам’яток культурної спадщини.