Відхилена фірма пожалілась в ДАСУ на освітян, які не помітили того ж недоліку в іншої

Відхилена фірма пожалілась в ДАСУ на освітян, які не помітили того ж недоліку в іншої
1 апреля

Відділ освіти Херсонської міської ради відхилив переможця аукціонів за половиною лотів харчового тендеру з посиланням на невідповідність, яку не помітив у однієї з інших двох фірм. Той звернувся у Держаудитслужбу.

Про це повідомляється у системі «Прозорро», пишуть Наші гроші.

Освітяни купують цукор та мед для шкіл і дитсадків очікуваною вартістю 1,07 млн грн.

На тендер прийшло три місцеві компанії: МПП «Ритм», ТОВ «Дом Юг Сервіс» і ПП «Нікольтрейд». Одну половину аукціонів виграв «Ритм», а іншу - «Дом Юг Сервіс».

Однак замовник відхилив «Ритм», бо в його видаткових накладних не було номера і дати аналогічного договору, тому неможливо встановити, до якого договору вони відносяться.

Потім замовник повідомив про намір укласти угоди з «Дом Юг Сервісом» на суму 618 тис грн. і з «Нікольтрейдом», який був наступним по ціні після «Ритму», на суму 430 тис грн.

«Ритм» вимагав від замовника переглянути рішення, але той лише повторив підставу для відхилення. До АМКУ фірма не зверталась. Натомість вона подала звернення в ДАСУ.

У зверненні «Ритм» пише, що надав довідку про досвід і виконаний аналогічний договір із відгуком та видатковими накладними, як і вимагалось. При цьому він усвідомлював, що існує кримінальна відповідальність за підробку документів, а припущення замовника про неналежність накладних до аналогічного договору порушує презумпцію невинуватості.

За словами фірми, замовник не дав їй можливості виправити протягом передбачених законом 24 годин виявлені недоліки у документах, «що підтверджують відповідність учасника процедури закупівлі кваліфікаційним критеріям відповідно до статті 16 Закону».

«Ритм» заявив, що інші два учасники допустили такі самі або подібні недоліки. Зокрема видаткові накладні «Нікольтрейду» теж не містили номера і дати аналогічного договору.

никольтрейд

«Дом Юг Сервіс» не вказав дату, від якої рахується строк дії цінової пропозиції, та дату, станом на яку надана інформація в довідці про працівників. Ще він не надав довідку про досвід, а замість видаткових накладних приніс акти звіряння взаєморозрахунків, які, на думку «Ритму», нічого не підтверджують. Як виявив «Ритм», за даними системи «.007», у 2020 році згідно наданого аналогічного договору №17 між школою №7 і фірмою «Дом Юг Сервісом» від 20 лютого 2020 року було проведено оплату по 19 накладних, жодна з яких не сходиться за номерами і сумами із накладними в актах звіряння взаєморозрахунків.

Тому «Ритм» заявив, що замовник застосував дискримінаційний підхід, відхиливши його та не відхиливши інших двох учасників. Наразі очікується відповідь ДАСУ на звернення.

Довідково:

«Дом Юг Сервісом» володіє і керує Олег Баркаренко - ексдепутат Дніпровської райради в Херсоні від «Блоку Петра Порошенка». Торік він висувався у міськраду від «Свободи».

«Нікольтрейд» належить Тетяні Коваленко та Миколі Чередніченку, який є ФОПом.

Засновницею та директоркою відхиленого скаржника «Ритм» є Людмила Ганецька.

За даними МОСТа, за перемогами «Дом Юг Сервісом» та «Нікольтрейд», які навіть не спромоглися підготувати документи, стоїть депутат міської ради Андрій Дмитрієв (на фото зправа). Саме він дав команду тендерному комітету протягувати ці дві компанії, які, наразі, без договорів і по підробних сертифікатах возять продукти в дитячі садки міста.

Наразі, Дмитрієв входить до найближчого оточення мера Ігоря Колихаєва (на фото зліва), вкладав власні гроші у передвиборчу кампанію, чим зараз, і користується. 

Поліція, оцевидно, цього не помічає. 

У минулому скликанні, депутута від Самопомочі Дмитрієва ловили на протянуванні своїх фірм на бюджетні підряди Управління освіти та КП. Поліція розслідувала махінації цих фірм, але про результати не повідомляла. 

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости