Про це на нараді в обласній державній адміністрації доповів представник Херсонського обласного управління водних ресурсів.
Наразі магістральний канал, який називається Північно-Кримським та знаходиться на території Херсонської області, загальною довжиною у 400,5 км поступово наповнюються дніпровською водою. Приблизно за 35 днів вода наповнить весь канал необхідною кількістю задля функціонування зрошувальних систем області, які на 98% готові до експлуатації.
Нагадаємо, що у квітні 2014 року, після анексії Криму була штучно створена блокада північно-кримського каналу. Пізніше виникла проблема повноцінної роботи каналу для забезпечення зрошення Херсонських земель. Андрій Гордєєв, з моменту призначення на посаду голови ОДА неодноразово піднімав питання відновлення роботи цієї важливої для області гідротехнічної споруди , але, в той же час, з однозначним недопущенням дніпровської води на територію окупованого півострова.
В жовтні минулого року Уряд прийняв рішення про виділення коштів у сумі 15,6 млн грн для будівництва дамби на Північно-Кримському каналі у Каланчацькому районі. Березень 2017 року був призначений терміном запуску води в канал, але вже з існуючою новою гідротехнічною спорудою.
«Будівельні роботи на об’єкті поки що тривають, але капітальна гідротехнічна споруда нової дамби може здійснювати свою основну функцію з підтримки рівня води в каналі, необхідного для зрошення земель в Херсонській області», – пояснив в.о. заступника голови ОДА Олександр Адамчик.
«Канал забезпечуватиме водою сільгоспвиробників лише Херсонської області, – заявив Андрій Гордєєв під час спілкування з журналістами, – Як ми і планували, в цьому році на Херсонщині поливні площі складатимуть більш ніж 313 тис. га що на 13,8 тис. га більше ніж у 2016 році»
Довідково: Північно-кримський канал обслуговує шість управлінь водного господарства (Каховське, Каланчацьке, Цюрупинське, Скадовське, Приморське, Чаплинське) та майже дев’яносто фермерських господарств.