В “Укргідроенерго” готують етапи проєктування з відновлення зруйнованої РФ греблі Каховської ГЕС.
Про це йдеться у матеріалі Суспільного.
За словами тимчасового виконувача обов’язків генерального директора ПрАТ “Укргідроенерго” Богдана Сухецького, у компанії готові до початку робот з відновлення у будь-який момент, однак лише до тих проєктів, які можливо буде втілити, а це можливо лише після огляду ситуації поточному стану споруди.
“Наразі є розуміння стосовно підготовчих робіт, зокрема, звідки будуть під’їжджати машини, де будуть знаходитись комунікації та де насипатись тимчасова дамба. Та за наявної можливості, відповідно до процедури, на підприємстві готові братися за роботу. А ще ми зробили 3D-модель Каховського водосховища і розрахували повністю його дно, рельєф, тому розуміємо до сантиметра як буде відбуватись наповнення цього водосховища”, — каже Сухецький.
Також Сухецький зазначив, що при середній приточності Дніпра та Десни до проєктних розмірів Каховське водосховище буде наповнюватись більш ніж півтора року.
“Підприємство співпрацює зі світовими компаніями, які займаються будівництвом гідроелектростанцій. Низка меморандумів про партнерство вже підписані, партнери готові долучитись у будівництво, в проєктування, надати нові сучасні технології, знайти цікаві проєктні рішення та навіть інвестувати”, – сказав він.
Керівник держпідприємства говорить, що робота в цьому напрямку триває. Також він підкреслив, що філія Каховська ГЕС не розформована, проте окрема частина персоналу релокована та працює.
Нагадаємо, 6 червня 2023 року росіяни підірвали Каховську ГЕС. Згідно даних на сайті Організації Об’єднаних Націй, сума завданих збитків сягає 14 мільярдів доларів.
18 липня 2023 року кабінет Міністрів України затвердив постанову “Про реалізацію експериментального проєкту “Будівництво Каховського гідровузла на річці Дніпро.
Раніше ми писали, що після підриву Каховської ГЕС у червні 2023 року втрачено понад 300 тисяч гектарів зрошуваних земель. Особливо значні втрати зафіксовані на правобережжі, де до руйнування зрошувалося 44,5 тисячі гектарів.