Видає бажане за дійсне: Сергій Аксьонов каже про 20 тисяч українських вчителів, які пройдуть «перепідготовку» в окупованому Криму

Видає бажане за дійсне: Сергій Аксьонов каже про 20 тисяч українських вчителів, які пройдуть «перепідготовку» в окупованому Криму
4 июня

Окупаційний «глава» Криму Сергій Аксьонов каже про 20 тисяч вчителів з окупованих територій Херсонської і Запорізької областей, які пройдуть так звану «перепідготовку» в окупованому Криму.

Про це він сказав в інтерв'ю російському медіа «Московський комсомолець», відповідна цитата з інтерв'ю оприлюднена й іншими пропагандистами.

Скріни з Телеграм-канала Аксьонова

Це твердження є спробою видати бажане за дійсне. Бо зараз лише одиниці педагогів-колаборантів погоджуються їхати на «перепідготовку». Й наскільки нам відомо, там, де окупантам вдалося сформувати підконтрольні їм «адміністрації», вони мають великі проблеми із налагодженням роботи системи освіти. Чимало вчителів просто не виходять на зв'язок, їх не можуть знайти за місцем проживання. Вони поки що чекають на звільнення Херсонщини від рашистів.

Згідно з повідомленням Херсонського міського голови Ігоря Колихаєва, з міста станом на кінець квітня 2022 року виїхали близько ста педагогів, але точно визначити цей показник в теперішніх умовах неможливо. Тим більш, неможливо зробити це в області.

Директори деяких шкіл кажуть, що за межами Херсонщини перебуває близько третини співробітників цих закладів. Дехто з керівників освітніх закладів каже навіть про половину вчителів, які або виїхали, або не виходять на зв'язок.

Масового бажання співпрацювати з окупантами у херсонських педагогів немає, бо така співпраця може як мінімум негативно вплинути на кар'єру. До того ж, люди сподіваються на визволення Херсонщини до вересня.

Крім того, чимало вчителів не хочуть повертатися на робочі місця навіть у разі продовження окупації регіону й у вересні, бо не хочуть допомагати окупантам налагоджувати їх навчальних процес, бо рашисти ї їх посіпаки хочуть заради пропагандистської картинки відновити очні заняття в школах, що в умовах воєнного часу дуже небезпечно й для дітей, й для педагогів. Чимало херсонських вчителів є прихильниками збереження дистанційного навчання до завершення війни.

Зараз в Херсонській області працює близько 38 000 вчителів, з яких приблизно половина, скоріше за все, не повернуться на робочі місця, якщо окупація триватиме до осені. Й навряд чи набереться велика кількість бажаючих поїхати в окупований Крим на так звану «перепідготовку» й тим самим засвідчити своє колаборантство. На окупованій частині Запорізької області тенденція, скоріше за все, - така ж.

Тому не буде ніяких «двадцяти тисяч вчителів з Херсонської та Запорізької областей» на так званій «перепідготовці» в Криму. Звісно, певну кількість бажаючих окупантам ще вдасться назбирати. Є серед педагогів й «ватники», які поки що бояться відверто співпрацювати з окупантами, але з часом наважаться на це. А є й ті, кому просто нікуди діватися, хто боїться втратити роботу, не маючи інших джерел для заробітку.

А заява Аксьонова - й спроба видати бажане за дійсне, й, ймовірно, створення підґрунтя для красивого звіту для пропагандистів й для московських кураторів, й у підсумку списання бюджетних грошей, начебто витрачених на «перепідготовку».

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости