Вибори на 184 окрузі пройдуть 28 березня 2021 року

Вибори на 184 окрузі пройдуть 28 березня 2021 року
17 ноября 2020 года.

Центральна виборча комісія має призначити вибори на 184 виборчому окрузі, що звільнився після обрання Ігоря Колихаєва Херсонським міським головою, на 28 березня 2021 року.

Про це йдеться в матеріалі Руху ЧЕСНО.

Для цього Ігор Колихаєв має відмовитися від депутатського мандату. Якщо депутат не зробив цього до офіційного вступу на посаду мера, він повинен зробити це протягом 20 днів з моменту вступу, як того вимагає ч. 3 ст. 78 Конституції України.

На підставі такої заяви парламентарія регламентний комітет Верховної Ради реєструє проєкт постанови про дострокове припинення його повноважень, який ВРУ в сесійній залі повинна підтримати простою більшістю голосів - 226.

Станом на 17 листопада на сайті парламенту оприлюднений проєкт постанови про припинення повноважень Зіновія Андрійовича, яку вже підтримали в залі. Щодо Ігоря Колихаєва та Руслана Требушкіна таких проєктів наразі немає.

Відповідно до ч. 6 ст. 16 закону про вибори нардепів, ЦВК повинна призначити проміжні вибори у вакантному окрузі не пізніш як у 10-денний строк з дня отримання відповідного документа про дострокове припинення повноважень депутата від цього округу (такий документ повинен надати Апарат ВРУ після того, як парламент своїм голосуванням позбавить нардепа мандата).

Раніше не існувало строгих часових обмежень щодо проведення довиборів в округах - у законі про вибори нардепів лише було зазначено, що вони відбуваються в останню неділю 60-денного строку з дня опублікування ЦВК рішення про їх призначення. Проте після внесення Верховною Радою змін до виборчого законодавства в липні цього року такі обмеження з'явилися: тепер проміжні вибори можуть відбуватися лише двічі на рік - в останню неділю березня та останню неділю жовтня (ч. 6 ст. 16 закону про вибори нардепів).

Таким чином, найближча можлива дата проведення довиборів в округах №№50, 87 та 184 - 28 березня 2021 року. При цьому виборчий процес (реєстрація кандидатів, агітація тощо) повинен розпочатися за 60 днів до дня виборів, тобто 27 січня.

Отже, ЦВК може ухвалити рішення про призначення довиборів у 184 окрузі найпізніше 25-26 січня 2021 року.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости