Домашній текстиль – це одна з тих дрібничок, без яких неможливо обійтися в побуті. Скатерті, штори, рушники чи декоративні наволочки на диванні подушки роблять оселю більш затишною та допомагають розставити акценти в інтер’єрі. А постільна білизна чи ковдри взагалі незамінні в використанні. Тож питань щодо необхідності покупки домашнього текстилю немає. Зате вони виникають на стадії вибору. На ринку дуже багато різноманітного товару, через що важко зорієнтуватися. Аби полегшити цю задачу, варто визначитися з основними показниками, які допоможуть у виборі якісного та зручного домашнього текстилю.
Перший: практичність
Це показник відповідає за те, наскільки зручним буде текстиль в використанні та як довго буде зберігати первинний вигляд. Залежить практичність від кількох факторів:
- тип матеріалу;
- колір;
- призначення товару.
За посиланням можна обрати текстиль з різних тканин. Проте, треба обирати зважаючи на характеристики волокон в складі та тип речі. Наприклад, якщо мова йде про постільну білизну, то краще за все купити набір з бавовни чи льону. Це тканини в основі яких натуральні волокна, тож не викликають алергії, гарно пропускають повітря, добре поглинають вологу та не вимагають особливих умов при догляді. Інша справа полієстер чи штучний шовк. Виглядають такі тканини гарно, але вони не пропускають повітря, погано поглинають вологу, потребують бережного догляду. Тому для постільної білизни вони не підходять. Зате з таких тканин можна обрати штори чи наволочки на декоративні подушки.
Що стосується кольору, то варто враховувати просту істину: світлі відтінки швидше забруднюються, їх треба частіше прати і на них більш помітний бруд; темні – навпаки, бруд на них менш помітний, а догляд простіший. Проте світлий текстиль освіжає приміщення, допомагає зробити кімнату візуально більш світлою. Темний же – навпаки, притягує до себе погляд, робить інтер’єр більш стриманим та строгим.
Що стосується призначення товару, то треба враховувати, чи це текстиль для інтер’єру, чи для побуту. Уже зважаючи на цю особливість, можна визначити практичність речі. Якщо ще рушник з полієстеру, то він хоч і яскравий, та не зручний, бо погано поглинає вологу. А от плед чи гардини з вмістом синтетичних волокон досить гарні на вигляд, а оскільки від них не вимагається, щоб вони добре поглинали вологу чи пропускали повітря, то можна сміливо обирати таку модель.
Другий: якість
Від цього показника залежить, як ціна на текстиль для дому, так і те, наскільки довго він зможе слугувати. Але, щоб не помилитися, варто детально вивчати певні характеристики виробів:
- матеріал. Більш якісний текстиль виготовляється з натуральних тканин. Проте, якщо мова про рушники чи пледи, то можна зробити вибір в сторону синтетичних, як мікрофібра, наприклад. Цей матеріал добре поглинає вологу, м’який та приємний на дотик, довго зберігає привабливий вигляд;
- якість пошиву. Рівні строчки та добре прострочені шви, відсутність розпущених ниток не лише придають речі охайного вигляду, а й роблять її більш стійкою до передчасного зносу;
- відповідність заявленим параметрам. Незалежно від того, хендмейд це товар, чи продукція відомого виробника, вона повинна відповідати призначенню та характерним цієї групи виробів особливостям.
Зазвичай ця інформація вказана в описі. Але якщо її немає, то при замовленні на сайті варто попрохати у продавця більш детальні фото та характеристики.
Третій: дизайн
Для створення затишку в оселі, треба аби всі деталі інтер’єру гармонійно поєднувалися між собою. Тож, при виборі домашнього текстилю варто враховувати стиль, в якому оформлене приміщення, кольорову гамму інших деталей.
Якщо виникають складнощі, то можна вдатися до маленької хитрощі – купити текстиль в нейтральному дизайні, без чіткої дизайнерської концепції. Для таких товарів притаманні відсутність яскравих малюнків та принтів, стримана гама кольорів.