Гарнітура, тобто комбінація навушники+мікрофон, вважається чисто геймерським продуктом, якщо не брати до уваги деякі професійні сфери використання. Але як вибрати модель із гарними характеристиками, не переплачуючи, й щоби потім не жалкувати? Декілька порад допоможуть вам у цій непростій справі. Незалежно від того, аматор ви чи геймер зі стажем.
Кабель
Звичайні гаджети комплектують короткими кабелями, щоби не плуталися та не заважали під час носіння. На противагу їм, геймерські навушники в основному використовуються стаціонарно, тому довжина кабелю важлива, і вона має бути не менше ніж 1,5 м. Довгий кабель допоможе влаштуватися в кріслі максимально комфортно. Єдиний нюанс — дріт має бути міцним, у цупкій оболонці, оскільки йому доведеться витримувати чималі навантаження.
Опір навушників
Головна вимога до цієї характеристики — сумісність з аудіокартою. Навіть відомі бренди мають моделі, з якими можуть виникнути проблеми саме цього плану. Наприклад, такі навушники є в Зенхайзер: вони розраховані на мініджек діаметром 6 мм, а на стандартному звучать помітно приглушено.
Амбушури
Тут особливих вимог немає. Головне, щоб вони були комфортними, а вуха під час багатогодинної гри не пітніли. Амбушури з натуральної шкіри були б ідеальними, але це доволі дороге рішення. Втім, згодиться і якісний замінник.
Регулятор рівня звуку
Не варто купувати гарнітури, які мають розташоване безпосередньо на дроті коліщатко. Річ у тім, що такий регулятор — це фактично реостат, хоча й невеликого розміру. А будь-який додатковий опір між гарнітурою та комп’ютером небажаний, оскільки є джерелом виникнення перешкод, до того ж відчутних.
Використання USB-перехідників
Вони також впливають на якість звучання, тому намагайтеся обходитися без них. Довгий кабель рекомендується зокрема й із цієї причини. Пам’ятайте, що пряме з’єднання гарнітури та звукової плати за допомогою аналогового мініджека забезпечує найкращу якість звуку. Варто також зазначити, що USB-шина геймерського комп’ютера й без того перевантажена іншою периферією, внаслідок чого звук може трохи гальмувати, що, звісно, неприпустимо.
Бренд
Звісно, краще орієнтуватися на відомі бренди з гарною репутацією (Sennheiser, Beyerdynamic, Marshall, Audio-Technica), продукцію яких пропонує інтернет-магазин Алло в Одесі. Але якщо фінансові можливості обмежені, можна придбати флагманські китайські вироби. Наприклад, гарнітуру від Cougar чи менш відомого бренду Superlux. Взагалі варто зауважити, що слух у всіх людей різний, тому якихось універсальних порад у цьому плані не має. Краще власноруч оцінювати якість звучання, до того ж бажано перевірити мінімум із десяток моделей. Не виключено, що дорога гарнітура від дуже відомого виробника буде звучати гірше, ніж бюджетна, бо в цій ніші високі «геймерські» надбавки до ціни — це звичайна практика.