Вбивство Чебукіна: на Херсонщині резонансною справою займаються «свої люди»

Вбивство Чебукіна: на Херсонщині резонансною справою займаються «свої люди»
9 июня 2020 года.

На завтра, 10 червня, у Херсоні запланований розгляд апеляції, пов'язаної з гучною справою Володимира Чебукіна. До суду звернулася обласна прокуратура, яка веде процесуальне керівництво у провадженні. Прокурори просять переглянути запобіжний захід підозрюваму у вбивстві, який наразі перебуває на свободі. Ухвалу, де передбачено можливість внесення застави, виніс суддя Херсонського міського суду Ярослав Мусулевський.

У СІЗО підозрюваний просидів від початку січня. Увесь цей час той самий суддя продовжував йому запобіжний захід у вигляді безальтернативного тримання під вартою. Але вже 21 травня служитель Феміди раптом встановив заставу у розмірі 500 тисяч гривень. Ця сума виявилася посильною для представників сторони підозрюваного, і її негайно внесли. Вже наступного дня 30-річний фігурант вийшов із ізолятора. Здавалося б, минуло 5 місяців, за цей час думка суду могла змінитися тільки в бік обгрунтованої підозри, а отже, необхідності продовження арешту без внесення застави. Позаяк додаткові докази невинності підозрюваного протягом останнього часу не з'явилися. Натомість додавалися докази його провини: завершено 41 експертизу, допити свідків і т. д.

Далі - більше. На недвозначні роздуми наштовхує кількість адвокатських об'єднань у справі і тих поки що прихованих осіб, які платять за їхні послуги величезні гонорари. Так, за інсайдерською інформацією, отриманою в правоохоронних органах, захист причетних до каховської трагедії здійснюють аж 4 (!) адвокатських об'єднання, здебільшого, статусних і найбільш запитаних в області. Зокрема, інтереси колишнього поліцейського Каховського ВП, якого звинувачують у приховуванні слідів вбивства, представляє АО «Правові технології».

Другого обвинуваченого, стаття аналогічна, захищає АО «Мокін і Діяментович». Безпосереднього ж підозрюваного у вбивстві Володимира Чебукіна захищають аж два адвокатських об'єднання - «Сначов, Борко і партнери» та «Константа» (до речі, це публічно підтвердив адвокат останнього - Дмитро Ільченко). Останні два АО та їхні партнери, хоч і опосередковано, але пов'язані з Херсонським апеляційним судом. Так, адвокат Андрій Борко раніше був суддею того самого Апеляційного суду Херсонської області. В АО «Константа» також є людина, яка ближча за інших до судової системи.

Згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, співзасновником АО «Константа» в числі інших значиться адвокат Андрій Мурашкін. Так от, його близький родич (чоловік матері) суддя Ігор Красновський працює в кримінальній палаті того самого Херсонського апеляційного суду. І за випадковим, або не дуже, збігом обставин, є членом саме тієї колегії, яка 10.06.2020 р. розглядатиме апеляційну скаргу прокуратури на рішення суду, завдяки якому підозрюваний вийшов із СІЗО. Ця інформація вказана на сайті Херсонського апеляційного суду. Не треба бути юристом, щоб розуміти - цей факт вже є підставою для самовідведення судді. Але дане питання досі не розглядалося. Тож виходить, Красновський в складі колегії завтра розглядатиме апеляцію?

адвокаты судьи

У цей же час, коли справа відносно самого вбивства ще не передана до суду, підозрюваний виходить у прямий ефір, де вільно спілкується з блогером на тему слідства. Самі матеріали, зокрема довідка судово-медичної експертизи, дивним чином виявляються у вільному доступі і їх читають дописувачі Фейсбук. Адвокати відкрито заявляють, що їхній намір - виправдальний вирок для клієнта, що його підозрюють у розстрілі 26-річного каховчанина Володимира Чебукіна. Каховка ж, Херсонщина і в цілому Україна чекають на верховенство права у резонансній справі. Ті, хто через свавілля місцевої поліції і «рішалово» палили шини, хочуть покарання винних, а не перемоги родинних і корпоративних зв'язків. Невже так станеться, що на терезах Феміди це переважить реальні докази у справі?

Марина САВЧЕНКО.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости