У Міністерстві охорони здоров’я дали роз’яснення щодо вакцинації проти коронавірусу для людей, які уже хворіли на COVID-19. У МОЗ пояснили нюанси щодо щеплень після перенесення коронавірусної хвороби.
Відповідна інформація була розміщена пресслужбою МОЗ.
Як набувається імунітет до коронавірусу
Як пояснили у МОЗ, організм розвиває імунну відповідь як після перенесеної хвороби, так і після щеплення. Тож захист від коронавірусу матимуть як люди, які хворіли на нього, так і люди, які пройшли курс вакцинації.
При цьому у міністерстві наголошують, що після вакцинації людина отримає захист від тяжкого перебігу коронавірусної хвороби. Водночас люди, які сподіваються отримати імунітет, перехворівши на COVID-19, ризикують отримати серйозні ускладнення або навіть померти внаслідок хвороби.
Які бувають види імунітету до COVID-19
Як зазначають у МОЗ, розрізняють три варіанти імунітету до коронавірусу:
- після перенесеної хвороби COVID-19;
- після курсу COVID-вакцинації;
- гібридний імунітет.
Який з видів імунітету до COVID-19 захищає найкраще
Найкращим захистом від коронавірусної хвороби вважається саме гібридний імунітет. Його набувають люди, які перехворіли і вакцинувалися.
У повідомленні наводять результати масштабного метааналізу на основі кількох десятків досліджень, опубліковані у журналі The Lancet. За підсумками цього аналізу науковці зробили такі висновки про імунітет до коронавірусу:
- люди, які перенесли COVID-19, мають захист від важкої хвороби чи госпіталізації 74% через рік після хвороби;
- люди, які хворіли і при цьому пройшли курс вакцинації, мають 97-відсотковий захист від важкого перебігу хвороби та госпіталізації навіть через рік після щеплення.
Отже, відповідно до наукових досліджень, так званий гібридний імунітет до коронавірусу дає найкращий захист від важкого перебігу COVID-19 та зменшує ризики виникнення серйозних наслідків для здоров’я після перенесеної хвороби. Тому у МОЗ закликають українців вакцинуватися проти коронавірусу, навіть якщо вони уже перехворіли на COVID-19, щоб отримати шанс мати міцніший захист від хвороби у майбутньому.
Пройти курс вакцинації можна вже через чотири тижні після того, як з’явилися перші симптоми COVID-19 або після отримання позитивного результату COVID-тесту.
Коронавірус в Україні зараз
Станом на початок 2024 року, за даними медиків, в Україні циркулює 17 штамів коронавірусу. Зокрема, найактивніше поширюється штам вірусу В.А.2.86 (Pirola), який належить до варіанту Omikron.
Симптоми варіанту Pirola схожі до інших варіантів COVID-19. Серед основних ознак хвороби – нежить, висока температура, головний біль, кашель, втомлюваність, втрату нюху і смаку. Можливе подразнення очей та висипання на шкірі.