В Олешках планують створити музей наївного мистецтва


13 декабря 2016 года.

На базі існуючого будинку художниці Поліни Райко в м. Олешки обласна влада хоче створити перший в Україні музей наївного мистецтва. Про це йдеться у плані заходів обласної програми розвитку культури і духовності на 2017 рік. 

Управління культури Херсонської ОДА спільно з Олешківською РДА планують викупити садибу, що належала Поліні Райко по вулиці Нижній, 74 у м. Олешки. Наразі будинок належить подружжю шанувальників сучасного мистецтва з Канади. Будинок доглядає місцева мешканка, однак через відсутність постійного контакту з власниками унікальної садиби, вона поступово руйнується разом з малюнками Поліни Райко.

На викуп будинку та виготовлення проекту землеустрою під майбутній музей з обласного бюджету планують виділити 650 тисяч гривень. Ще 300 тисяч гривень влада планує залучити з інших джерел.

Довідка. Райко Пелагея Андріївна (15.05.1928 - 15.01.2004) - українська художниця-самоучка, яка писала картини у стилі наїв. Образна система художниці поєднувала християнську, радянську та язичницьку символіки. Простими фарбами жінка розписала власний будинок, літню кухню, хвіртки, паркани і гаражні ворота, де відтворила власну біографію, своїх родичів, домашніх тварин, картини природи. Після смерті Поліни Райко її роботами зацікавилась низка мистецтвознавців. Силами ЦМІ «Тотем» у 2005 видано каталог робіт Райко під назвою «Дорога до раю». У 2006 році вийшов документальний фільм Надії Кошман «Рай», у якому йдеться про життя і творчість Поліни Райко.

 

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости