В Олешках і Херсоні опалювальний сезон під загрозою через борги підприємств ТКЕ

В Олешках і Херсоні опалювальний сезон під загрозою через борги підприємств ТКЕ
30 октября 2020 года.

30 жовтня 2020 р., м. Київ - Нафтогаз закликає засновників двох підприємств теплоенергетики у Херсонській області захистити жителів Олешків та Херсону від проблем із стартом опалювального сезону та вирішити питання критичних боргів перед постачальниками. Про відповідні ризики свідчать дані НАК «Нафтогаз України» (далі - Компанія) про підприємства, які не виконують жодної з вимог для отримання газу в межах спецобов'язків (ПСО).
Відновити постачання газу для підприємства без вирішення проблеми критичних боргів немає юридичної можливості - це заборонено українським законодавством.

Йдеться про виконання обов'язкових умов постачання газу, що передбачені Постановою Кабінету Міністрів України від 19 жовтня 2018 р. №867.

До таких умов, зокрема, належить підписання договору з Нафтогазом відповідно до законодавства, а також виконання однієї з трьох наведених нижче умов:
- дотримання рівня розрахунків не нижче 90% за усіма укладеними з НАК "Нафтогаз України" договорами (без урахування штрафних санкцій) (для виробника теплової та електричної енергії, управління майном якого здійснює Фонд державного майна, не нижче 60%)
або
- укладення та виконання договору з НАК «Нафтогаз України» про реструктуризацію заборгованості за спожитий природний газ згідно з типовим договором у межах реалізації Закону України «Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії»
або
- подання та виконання виробником погодженого виконавчим органом відповідної місцевої ради графіка погашення заборгованості, а також здійснення поточних розрахунків за використаний природний газ.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости