Сьогодні керівництво області зустрілося з аграріями, аби обговорити необхідність прийняття Верховною Радою України законопроєкту №5202 “Про організації водокористувачів та стимулювання гідротехнічної меліорації земель”, метою якого є створення механізму ефективної організації водокористувачів.
Звертаючись до присутніх голова облдержадміністрації Сергій Козир наголосив, що забезпечити потужний розвиток агропромислової галузі та збільшити показники виробництва аграрної продукції можливо тільки завдяки розбудові зрошення.
“Сьогодні обласна влада приділяє максимальну увагу розвитку зрошення, адже це питання продовольчої безпеки та високих врожаїв у наших агровиробників. Наразі в області налічується 320 тис. га поливних земель, чого явно недостатньо. Тому працюємо спільно з центральними органами влади, аби збільшити кількість зрошувальних земель на Херсонщині”, – зазначив очільник області.
Детальніше про законопроєкт №5202 “Про організації водокористувачів та стимулювання гідротехнічної меліорації земель” розповів один із співавторів, депутат облради Володимир Хвостов. За його словами, прийняття цього законопроєкту допоможе реанімувати зрошення в Україні.
“Саме цей документ зможе запустити в Україні механізм створення організацій водокористувачів, які почнуть чистити канали, залучати інвестиції в модернізацію цієї системи по країні”, – переконаний Володимир Хвостов.
До основної мети законопроєкту можна віднести наступні пункти:
- збільшення площі землі, на якій застосовується гідротехнічна меліорація;
- підвищення ефективності сільського господарства;
- зменшення собівартості поливу земельних ділянок;
- мінімізація ризиків припинення подачі/відведення води під час вегетаційного сезону;
- зменшення витрат держави на адміністрування системи меліорації; недопущення деградації ґрунтів;
- збільшення інвестицій у розвиток та модернізацію меліоративної інфраструктури.
Крім цього, прийняття законопроєкту створить умови для утримання водокористувачами меліоративної інфраструктури та залучення інвестицій в неї за двома напрямками:
- через створення організацій водокористувачів для утримання та модернізації існуючих об’єктів меліоративної інфраструктури;
- через будівництво (створення) аграріями та їх об’єднаннями нових об’єктів меліоративних систем.
Аграрії присутні на сьогоднішній нараді наголосили на важливості прийняття цього законопроєкту депутатами Верховної Ради України. Свою позицію вони закріплять звернення до нардепів та голови Парламенту Дмитра Разумкова, яке буде прийнято на найближчій сесії Херсонської обласної ради.