В Херсонській області побудують равликову ферму

В Херсонській області побудують равликову ферму
9 октября 2017 года.

У наступному році на Арабатській стрілці можуть побудувати равликову ферму. Про це повідомляють Вісті Генічеська.

Ферму з розведення равликів збираються побудувати в 2018 році в селі Щасливцеве в Херсонській області. Нова ферма є соціальним проектом асоціації «Равлик України» і ряду інвесторів.

Передбачається, що на улиточной фермі працюватимуть вимушено-переміщені особи.

Соціальна складова проекту - безкоштовне навчання вимушено-переміщених осіб для всієї Херсонської області улітководству. Надання їм «стартового» маточного стада для створення власної улиточной ферми і організації сімейного бізнесу і збут готової продукції», - йдеться в повідомленні.

Крім того, на фермі будуть виробляти равликову ікру і слиз равлики.

У 2016 році Україна експортувала рекордні 347 тонн равликів. Майже 100% партій формувалися з равликів, знайдених в сільській місцевості західних областей України. Промислово щорічно проводиться до 2 тонн равликів, які реалізуються всередині країни.

Українських молюсків купують поки тільки дві країни - Румунія (25%) і Литва (75%). Їх частка може змінюватися на протилежну через невеликі експортних обсягів. Наприклад, в минулому році тенденції були протилежні: в Румунію ми поставили 3/4 обсягу, а в Литву - 1/4.

Вітчизняні равлики завозяться як сировину, вартість якого в 5 разів менше готових продуктів. Середня ціна кілограма продукції становить $1. У зазначені країни продукція потрапляє охолодженої, обробляється і знову відправляється на експорт, але вже за ціною в середньому $ 6,5 за кг з Румунії і $ 5,5 за кг з Литви.

Кінцевими країнами-споживачами наших молюсків в основному є Франція, Угорщина, Італія і Польща.

Теги: улитки
Новости по теме
Комментарии (0)

Новости