В діях ПП «Жилсервісс» та МКП «Херсонтеплоенерго» встановлено ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції


28 марта 2016 года.

Територіальним відділенням за результатами розгляду звернення депутата Комсомольської районної у місті Херсоні ради та колективного звернення мешканців мікрорайону «Корабел» м. Херсона в діях ПП «Жилсервісс» та МКП «Херсонтеплоенерго» встановлено ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

Так, Відділенням встановлено, що ПП «Жилсервісс» звернулось до МКП «Херсонтеплоенерго» з листом, складеним без належно оформлених підтверджуючих документів щодо зниження плати за послугу з централізованого опалення у окремих квартирах будинків у зв'язку з тим, що в листопаді 2015 року в житлових будинках, що обслуговуються ПП «Жилсервісс», мешканці не отримували цю послугу в повному обсязі.

У свою чергу, МКП «Херсонтеплоенерго» на підставі зазначеного листа ПП «Жилсервісс» провело розподіл між споживачами спожитої за приладами обліку  теплової енергії в залежності від днів одержання послуги з централізованого опалення у листопаді 2015 року, внаслідок чого МКП «Херсонтеплоенерго» визначило розрахунковий тариф на цю послугу для споживачів одного і того ж будинку від 3 грн до 12 грн за 1 кв.м опалювальної площі в залежності від кількості днів одержання теплової енергії. Нарахування споживачам одного і того ж будинку різного тарифу за надання однакової послуги з централізованого опалення призвело до ущемлення інтересів споживачів.

Такі дії МКП «Херсонтеплоенерго» та ПП «Жилсервіс» містять ознаки порушень законодавства про захист економічної конкуренції, у вигляді зловживання монопольним становищем на відповідних ринках, що призвело до ущемлення інтересів споживачів. У зв'язку з цим, адміністративною колегією Відділення надано МКП «Херсонтеплоенерго» та ПП «Жилсервісс» обов'язкові для розгляду рекомендації щодо вжиття заходів на усунення причин та умов вчинення дій, що мають ознаки порушень законодавства про захист економічної конкуренції.

На виконання цих рекомендацій МКП «Херсонтеплоенерго» повідомило Відділенню, що у лютому 2016 року ним проведено перерахунок оплати за надані послуги з централізованого опалення мешканцям будинків мікрорайону «Корабел» у листопаді 2015 року та ПП «Жилсервісс» повідомило, що ним відкликано попередню інформацію щодо відсутності опалення в окремих квартирах житлових будинках цього мікрорайону, на підставі якої МКП «Херсонтеплоенерго» провело розподіл спожитої за приладами обліку  теплової енергії між окремими квартирами будинків в залежності від днів одержання послуг в листопаді 2015 року.

Таким чином, дії МКП «Херсонтелоенерго» та ПП «Жилсервісс», які містили ознаки порушень законодавства про захист економічної конкуренції, припинено. У зв'язку з виконанням рекомендацій адміністративної колегії Відділення, провадження у справах про порушення законодавства про захист економічної конкуренції щодо зазначених вище суб'єктів господарювання розпочинатись не буде.

Про це повідомляє прес-служба Херсонського ОТВ Антимонопольного комітету України.

Теги: АМКУ
Новости по теме
Комментарии (0)

Новости