В агітаційних наметах в Херсоні збирають персональні дані прихильників та пропонують роботу на виборах


20 марта 2019 года.

У агітаційних наметах кандидатів в Президенти Юрія Дерев'янка (політична партія «Воля») та Сергія Тарути (політична партія «Основа») збирають персональні дані прихильників, посилання на сторінки в соцмережах та обіцяють роботу на виборах в якості члена ДВК чи спостерігача. Про це повідомив спостерігач Громадянської мережі ОПОРА.

Агітатори Тарути пропонують заповнити анкету, де необхідно вказати прізвище, ім'я, дату народження, номер телефону, пошту, громадянство, населений пункт, освіту, участь у передвиборчих кампаніях, відповісти на питання «Чи займаєтесь ви громадською/політичною діяльністю», «Чи були ви членом політичної партії», «Чи обирались ви депутатом, головою міста, селища чи села», «Чи притягались ви до кримінальної або адміністративної відповідальності», «Чи є ви у соц. мережах Facebook, Twitter, Vkontakte».

На зауваження спостерігача, що соціальна мережа Vkontakte заблокована в Україні, агітатори відповіли, що це старий бланк (хоча на ньому зазначений 2018 рік) та прокоментували: «Ви ж розумієте. У нас заборонено, але навіть діти наших керівників держави користуються цими соцмережами».

На анкеті є примітка «Я даю згоду і дозвіл на перевірку, збір будь-якої інформації про мене» та «Дозволяю використання зазначених у цій анкеті персональних даних».

«Ми записуємо прихильників, членів виборчих комісій, спостерігачів. Вам зателефонують зі штабу, аби переконатись, що ви дійсно є прихильником політика», - прокоментували агітатори.

В агітаційному наметі Юрія Дерев'янка також пропонують заповнити анкету, у якій треба вказати прізвище, ім'я, по батькові, адресу, номер телефону. Як зазначили агітатори, у тих, хто залишив свої контакти, буде можливість взяти участь у виборах в якості члена ДВК або спостерігача, за це передбачена певна плата. Примітки про згоду на використання персональних даних на цих анкетах не було.

Відповідно до ч. 5 ст. 6 Закону України «Про захист персональних даних» обробка персональних даних здійснюється для конкретних і законних цілей, визначених за згодою суб'єкта персональних даних, або у випадках, передбачених законами України, у порядку, встановленому законодавством.

Як зазначає радник з юридичних питань Громадянської мережі ОПОРА Павло Романюк, інформація про ПІБ, адресу, номер телефону належить до персональних даних про особу, збирання яких не допускається без її згоди. Відповідно до ст. 2 Закону України «Про захист персональних даних» під згодою суб'єкта персональних даних слід розуміти добровільне волевиявлення фізичної особи (за умови її поінформованості) щодо надання дозволу на обробку її персональних даних відповідно до сформульованої мети їх обробки, висловлене у письмовій формі або у формі, що дає змогу зробити висновок про надання згоди.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости